Kredi kartından en az ne kadar harcama yapmak mantıklı?

• Konuyu başlatan rauzy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 240

rauzy

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar kredi kartınıdan 50 100 TL gibi ufak rakamlar harcamak sıkıntılı. Sizce bu kaç TL olarak dönüyor? Sizce kaç TL'ye kadar harcamalıyız maksimum bir anda? Faiz vs. açısından soruyorum. 50 100 TL falan kaç TL geri ödeniyor?

Kredi kartını size yanlış anlatmışlar, ne kadar harcarsanız o kadar ödersiniz bu doğru, ekstra kesim zamanı gelip son ödeme tarihinden sonra öderseniz evet faiz işler.
Dikkatli olmanız gereken bütçenize göre harcama yapmanızdır.

@escobarhakan @cumali_032 Kredi kartında faiz yoksa bu nedir?

Gecikme oranları demek, yani borcunu geciktirirsen faiz biner. Örneğin asgari tutar %20.

Arkadaşın sorusu kaç tl harcamalıyız? Az harcarsak faiz biniyor diyor.

Kredi kartından harcama yaptığın tutar, senin seçeceğin, o ay içerisindeki herhangi bir günde, ekstre borcu olarak çıkar. Ekstre borcunda faiz yoktur fakat istisnalar vardır. Örneğin dönem borcun 10000₺ sen bu borcun tamamını ödeyemeyebilirsin. Asgari ödemen gereken bir tutar var bu tutarda kart limitine göre değişebilmekte. Kart limitin 25000₺ altında ise %20 bu tutarın üstünde ise %40 olarak uygulanır. Varsayalım ki kart limitin 60000₺. Senin 10000₺ dönem borcunun asgarisi olan 4000₺ parayı sen zaten ödemek zorundasın. Faiz buradan sonra devreye giriyor. Kart ekstrende asgariyi ödedikten sonra geri kalan tutara bankadan bankaya değişen faizler uygulanır. Örnek vermem gerekirse benim 40000₺ olan kredi kartıma ben her ay 16000₺ yatırabiliyorum. Bu sebepten ötürü bana her ay 1000₺ civarı bir faiz ekleniyor. Şimdi faizler de arttı zaten belki de daha fazla ödeyeceğim. Tavsiyem kredi kartı hiç kullanma, bulaşma.

@cumali_032 Bu durumda kredi kartında faiz yok demek yanlış. Kredi kartı borcunun ödenmeyen miktarından faiz alınır demeniz gerek.
Arkadaşlar kredi kartınıdan 50 100 TL gibi ufak rakamlar harcamak sıkıntılı. Sizce bu kaç TL olarak dönüyor? Sizce kaç TL'ye kadar harcamalıyız maksimum bir anda? Faiz vs. açısından soruyorum.
Benim faiz yok dediğim durum, 50TL veya 100TL gibi harcamalar yaparsak kaç TL olarak bize yansır ek faiz olarak bize gelir mi diyor. Bende hayır, herhangi bir faiz işlenmez diyorum. Ne kadar harcandıysa ay sonu öyle diyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı