Kredi kartından tek seferden 60 bin TL'lik alışveriş yapılır mı?

Merhaba yakın zamanda bulduğum iş için yeni ve güçlü bir bilgisayara ihtiyacım var ve bu bilgisayar için gerekli parçalar yaklaşık olarak toplam 60 bin TL ediyor. Hepsiburada'dan almayı düşünüyorum ancak tek bir kredi kartım var ve onun limiti 2500 TL, işverenim bana bu bilgisayar için gerekli olan 60 bin TL'yi önden ödemeyi teklif etti, ben bu alışverişi banka kartımdan tek seferde yapabilir miyim? Eğer yapamazsam nasıl bir çözüm önerirsiniz? İşverenim yurt dışında olduğu için ilk önce bana kendisi bilgisayar alıp göndermeyi planladı ancak gümrükte ve taşınma sürecinde sorun yaşanabileceğinden ötürü bundan vazgeçtik. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba yakın zamanda bulduğum iş için yeni ve güçlü bir bilgisayara ihtiyacım var ve bu bilgisayar için gerekli parçalar yaklaşık olarak toplam 60 bin TL ediyor. Hepsiburada'dan almayı düşünüyorum ancak tek bir kredi kartım var ve onun limiti 2500 TL, işverenim bana bu bilgisayar için gerekli olan 60 bin TL'yi önden ödemeyi teklif etti, ben bu alışverişi banka kartımdan tek seferde yapabilir miyim? Eğer yapamazsam nasıl bir çözüm önerirsiniz? İşverenim yurt dışında olduğu için ilk önce bana kendisi bilgisayar alıp göndermeyi planladı ancak gümrükte ve taşınma sürecinde sorun yaşanabileceğinden ötürü bundan vazgeçtik. Şimdiden teşekkürler.
Limiti 2.500₺ olan karttan tek seferde 60.000 çekemezsiniz hocam. İş veren önden ödeyecekse herhangi bir banka kartından direkt alabilirsin zaten.

60 BİN TL'lik parçaları atar mısınız? Merak ettim.
1669740952370.png

Bazı parçaları amazon ve daha ucuza bulabilceğim yerlerden almayı planlıyorum ancak genel olarak pc böyle

Limiti 2.500₺ olan karttan tek seferde 60.000 çekemezsiniz hocam. İş veren önden ödeyecekse herhangi bir banka kartından direkt alabilirsin zaten.
Benim isteğim normal banka kartından alışveriş yapmak, kredi kartından yapamayacağımı belirtmek için 2500tl limiti yazdım ama sanırım çok açıklayıcı olamadım benim hatam.

Kartınızda yeterli miktar var ise, bankanızı arayıp limit kısıtlaması var ise kaldırtıp alışverişinizi yapabilirsiniz.
Anlıyorum teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 1588347
Bazı parçaları amazon ve daha ucuza bulabilceğim yerlerden almayı planlıyorum ancak genel olarak pc böyle

Benim isteğim normal banka kartından alışveriş yapmak, kredi kartından yapamayacağımı belirtmek için 2500tl limiti yazdım ama sanırım çok açıklayıcı olamadım benim hatam.

Anlıyorum teşekkür ederim.
Sorunsuz yaparsınız alışverişi hocam, ama banka güvenlik amaçlı arayıp onay isteyebilir.

Öncelikle banka kartınızın internet alışverişi limitini yükseltmeniz gerekebiliyor. Her bankada 60.000 TL alışverişe izin verecek kadar limit belirlenemeyebiliyor ve bu durumda müşteri hizmetleri yardımcı olabiliyor. Talebinize olumsuz olarak dönüş yapılırsa farklı kart ile ödeme yapabilirsiniz ya da alışverişinizi parça parça tamamlayabilirsiniz.

Kredi kartınızın limiti 2500 TL olsa da İş Bankası gibi belirli bankalarda istediğiniz kadar ödeme yapıp alışverişinizi tamamlayabiliyorsunuz. Her bankada mümkün olmadığı için bankanızı arayıp sormanız gerekebilir.

Son olarak da her şey uygunsa bile alışverişiniz için güvenlik onayı istenebilir. Onaydan sonra alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı