Kredi kartıyla alınan ürünü sonradan taksitlendirme

sSombrero

Hectopat
Yer
Mozambik/Maputo
İnternetten telefon almayı düşünüyorum. Taksit yapılamıyor yazıyor. Şimdi ben bu telefonu kredi kartıyla peşin alsam sonradan banka ile görüşüp taksitlendirme yapabilir miyim? Daha önce bu yöntemle telefon alan oldu mu? Bu arada kartım ziraat Bankkart combo.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garanti Bonus Flaş kullanıyorum ben. 75TL+ alışveriş yaptıktan sonra uygulamaya girdiğimde taksitlendir gibi bir seçenek çıkıyor. Oradan yapabiliyorum.

İnternetten telefon almayı düşünüyorum. Taksit yapılamıyor yazıyor. Şimdi ben bu telefonu kredi kartıyla peşin alsam sonradan banka ile görüşüp taksitlendirme yapabilir miyim? Daha önce bu yöntemle telefon alan oldu mu? Bu arada kartım ziraat Bankkart combo.

İşin içinde cep telefonu varsa kesinlikle yapılmıyor aramanız boşuna olacaktır. Zaten genelde sonradan taksitlendirme yapılabilen durumlarda alışveriş yapar yapmaz bankadan mesaj geliyor taksit yapmak isterseniz bu mesajı şu şekilde yanıtlayın şeklinde şu an için taksitli telefon almak için operatörlerden almanız ya da ticari kredi kartı sahibi olmanız gerekiyor.

İşin içinde cep telefonu varsa kesinlikle yapılmıyor aramanız boşuna olacaktır. Zaten genelde sonradan taksitlendirme yapılabilen durumlarda alışveriş yapar yapmaz bankadan mesaj geliyor taksit yapmak isterseniz bu mesajı şu şekilde yanıtlayın şeklinde şu an için taksitli telefon almak için operatörlerden almanız ya da ticari kredi kartı sahibi olmanız gerekiyor.
Kesinlikle yapılmıyor diye bir şey yok. İki kere yaptık. Yapılıyor.

Yapı kredi de sonradan taksitlendirme yapılabiliyor mobil uyguma üzerinden ziraat oluryor mu bakmanız gerek.

Normalde mobil bankacılıkta böyle bir seçenek var ama telefon konusunda olacağını hiç sanmıyorum. Taksiye güvenip de parasını veremeyeceğin telefonu alma.

Mobil bankacılıkta telefon ile ilgili alışverişin olduğu işlemi taksitlendirmeyi deneyince, "taksitlendirmeye uygun bir işlem bulunamamıştır" şeklinde hata mesajı geliyor zaten
Kesinlikle yapılmıyor diye bir şey yok. İki kere yaptık. Yapılıyor.

Siz kredi tarzında faiz ekleyip yapılan telefon taksitlendirmesinden mi bahsediyosunuz
Yasal düzenlemeler gereği harcama taksitlendir özelliği basılı ve külçe halinde olan kuyum, telekomünikasyon, yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik ve ofis malzemesi sektörlerinde; doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar ve yurt dışında yapılan harcamalarda; hediye kart ve hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında geçerli değildir.

Sizin bahsettiğiniz taksitlendirme peşin fiyatı değişmeden olan mı yoksa faiz alınan şekli mi?
Biz iki kere aldık. Aldıktan hemen sonra banka mesaj attı ve taksit yapmak ister misiniz dedi. İlk sefer de faiz ile 12 taksit yaptık. Sonra bir kampanya sundu. O kampanya ile de 3 taksit faizsiz telefon aldık. Banka Halkbank paraf.

Telefonu nereden almıştınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı