Kredi puanı arttırmada kredi kartı harcamasının miktarı önemli mi?

Kredi kartı borç/limit oranı %80 üzerine çıktığında ciddi manada kredi notunu düşürüyor. Tabii ki eski haline döndüğünde kredi notunuzda eski haline dönüyor. Şu anki algoritmalarda daha az borçlanma notunuzun daha iyi olmasını sağlayabilir.
Borcunuz limite göre çok olmadığı sürece ne kadar olduğu önemli değil en az asgari ödeme yaptığınızda ödendi olarak geçiyor ve olumlu yansıyor. Ancak sürekli asgari öderseniz borç/limit oranınız yükseleceği için puan düşüşüne sebep olabilir. Yukarıda yazmışlar en azından asgari ödemenin bir tık üstü olursa daha iyi olur.

Adınıza sevindim. Phoenix gibi küllerinizden yükselmişsiniz. İnşallah 1900'leri görmeniz de nasip olur
Ben ilk defa geçen ay kart aldım: 4 bin limitli maximum gold yolladılar. 3 ayda notum sıfırdan kaça yükselir acaba?
Bir de otomatik limit arttırmayı kapattım. İyi yapmış mıyım hocam? Limitimin artmasını istiyorum gerçi ama bana sormadan arttırmasınlar diye düşünüp böyle bir şey yaptım.

Siz tecrübeli kimselerden rafine bilgi alabildiğim için çok şanslıyım. Teşekkür ederim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…