Kredi puanı arttırmada kredi kartı harcamasının miktarı önemli mi?

Kredi kartı borç/limit oranı %80 üzerine çıktığında ciddi manada kredi notunu düşürüyor. Tabii ki eski haline döndüğünde kredi notunuzda eski haline dönüyor. Şu anki algoritmalarda daha az borçlanma notunuzun daha iyi olmasını sağlayabilir.
Borcunuz limite göre çok olmadığı sürece ne kadar olduğu önemli değil en az asgari ödeme yaptığınızda ödendi olarak geçiyor ve olumlu yansıyor. Ancak sürekli asgari öderseniz borç/limit oranınız yükseleceği için puan düşüşüne sebep olabilir. Yukarıda yazmışlar en azından asgari ödemenin bir tık üstü olursa daha iyi olur.

Herkes kopyala yapıştır yapıyor aynı şeyi söylüyor ben bizzat sıfıra inip kırmızı çizgi yedim.
Avukat icralık oldum. Para blokeli kart aldım..
0-500 puan sonra her ay 50 puan çıkartıp 1000 puan olunca Denizbank tan aldım.
Güncel 1420 puanım var .
3 kredi 3 kredi kartım var.
(35,000-150,000+1,000 limitlerim)
Beni dinleyin..
@WhatsTheMatter
Adınıza sevindim. Phoenix gibi küllerinizden yükselmişsiniz. İnşallah 1900'leri görmeniz de nasip olur :)
Ben ilk defa geçen ay kart aldım: 4 bin limitli maximum gold yolladılar. 3 ayda notum sıfırdan kaça yükselir acaba?
Bir de otomatik limit arttırmayı kapattım. İyi yapmış mıyım hocam? Limitimin artmasını istiyorum gerçi ama bana sormadan arttırmasınlar diye düşünüp böyle bir şey yaptım.

Kredi kartı borç/limit oranı %80 üzerine çıktığında ciddi manada kredi notunu düşürüyor. Tabii ki eski haline döndüğünde kredi notunuzda eski haline dönüyor. Şu anki algoritmalarda daha az borçlanma notunuzun daha iyi olmasını sağlayabilir.
Borcunuz limite göre çok olmadığı sürece ne kadar olduğu önemli değil en az asgari ödeme yaptığınızda ödendi olarak geçiyor ve olumlu yansıyor. Ancak sürekli asgari öderseniz borç/limit oranınız yükseleceği için puan düşüşüne sebep olabilir. Yukarıda yazmışlar en azından asgari ödemenin bir tık üstü olursa daha iyi olur.
Siz tecrübeli kimselerden rafine bilgi alabildiğim için çok şanslıyım. Teşekkür ederim...

Yeni konular

Geri
Yukarı