Krgd Brown Switch nasıldır?

shadow170

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar numpad olmayan klavye arıyorum fakat klavyeye aşırı para vermek istemiyorum. Ben bu zamana kadar 5-10 yıl Japon pazarı klavyesi, yaklaşık 1 yıldır da A101'den aldığım 100 liralık klavyeyi kullanan insanım ve gayet de memnunum. Yeni sistem kurdum ve artık her şey tam olsun istediğim için klavyeyi de değişeyim dedim ve masamın klavye çekmecesi çok küçük olduğu için ufak boyutlu klavye istiyorum. Araştırdığımda 3 farklı klavyeye denk geldim:

Gamepower Overlord (krgd brown Switch)- Gamepower Warlock (oetemu Blue'ya da red) ve son olarak Gamenote K857l (content Blue Switch).

Mağazalarda test ettiğimde hep mavi Switch klavyeler hoşuma gitti ama ses olayı evde gerçekten sorun olabilir deniyor o yüzden çok yanaşmak istemiyorum açıkçası. Kırmızı Switch'leri de gram anlayamıyorum hani dümdüz klavye gibi geliyor "ee bunun nesi mekanik şimdi" derken buluyorum kendimi. Brown Switch o nedenle bir çekici geldi ama oetemu Switch'lerin birçok incelemesi vs varken krgd hakkında doğru düzgün bir bilgi yok. Mesela oetemu brown Switch'ler Cherry'den daha fazla tactile his veriyor deniyor, bunlar da acaba öyle midir ve ne kadar kalitelidir.

Biliyorum bu bahsettiğim modeller hep dibin dibi model ürünler ama inanın 400TL bile bir klavyeye vermek hala bana çılgınlık geliyor, o nedenle "3 güne bozulur onlar al bu 1000TL'lik klavye çok daha iyi" gibi tavsiyelerde bulunmayın. Ben bozulma olasılığını tamamen göze alarak tercih ediyorum bu modelleri.

Gamepower markaların hiç birini kullanmadım ama yapılan yorumlara göre çoğunda kronik problem oluşuyor ve önerilmiyor.

GameNote ise o bütçede iyi bir tercih olabilir.

Gamepower markaların hiç birini kullanmadım ama yapılan yorumlara göre çoğunda kronik problem oluşuyor ve önerilmiyor.

GameNote ise o bütçede iyi bir tercih olabilir.
Ya gamenote fiyat olarak hepsinden de ucuz aslında ben de genel o yorumları gördüm ama gamenote un maviden başka switch seçeneği olmaması bi sıkıntı. Gerçekten evde çok gürültü yapıyorsa sıkıntı olur malum gördüğünüz gibi bu saatlerde aktif olan insanım.

Ya gamenote fiyat olarak hepsinden de ucuz aslında ben de genel o yorumları gördüm ama gamenote un maviden başka switch seçeneği olmaması bi sıkıntı. Gerçekten evde çok gürültü yapıyorsa sıkıntı olur malum gördüğünüz gibi bu saatlerde aktif olan insanım.
Hocam elbet switch sesinin testlerini vardır. YouTube veya farklı yerlerde oralara bakabilirsiniz eğer sesi çok geliyorsa farklı alternatiflere yönelirsiniz.

Hocam elbet switch sesinin testlerini vardır. YouTube veya farklı yerlerde oralara bakabilirsiniz eğer sesi çok geliyorsa farklı alternatiflere yönelirsiniz.
Baktım onlara tabi ki, hatta dediğim gibi mağazalarda da az çok baktım ama malum eve alıp denemeden ne kadar gürültü olacağını anlamak zor. O nedenle kullanıcı tecrübelerini öğrenmek istedim. İlla oetemu vs olmak zorunda değil, genel olarak mavi switch o kadar rahatsız ediyor mu diye.

Baktım onlara tabi ki, hatta dediğim gibi mağazalarda da az çok baktım ama malum eve alıp denemeden ne kadar gürültü olacağını anlamak zor. O nedenle kullanıcı tecrübelerini öğrenmek istedim. İlla oetemu vs olmak zorunda değil, genel olarak mavi switch o kadar rahatsız ediyor mu diye.
Hocam vallaha benim blue switch kullanan arkadaşlarım var artık bağımlı olmuşlar yani sesini çok seviyorlar. Bence hemen hemen her blue switch belli bir ses miktarı yayıyor.

Eskiden bende blue switch çok beğenirdim ama gerçekten yorumlar gürültülü olduğu yönünde. Daha tok bir ses için kesinlikle Red Switch veya türevlerini önerebilirim.

Gamepower klavyeyi 2019 yılındaydı sanırım 150 liraya denemek için almıştım 3. gününde 4-5 tane tuşu çalışmamaya başlamıştı kenarda köşede hala durur dokunmadım o günden beri :D

Gamepower klavyeyi 2019 yılındaydı sanırım 150 liraya denemek için almıştım 3. gününde 4-5 tane tuşu çalışmamaya başlamıştı kenarda köşede hala durur dokunmadım o günden beri :D
öyle bişey olsa ne güzel anında yollarım geri 😄 maalesef fiyatlar malum, hani klavyeden de anlamıyorum. Gidip 3000 liralık klavye bızıklıyorum mağazada, iyi güzelmiş tuşu felan var mantığıyla resmen. Rekabetçi oyun oynamıyorum zaten, çoğu hikayeli oyunu da dualsense le oynuyorum o yüzden biraz da uygun yollu bişey arıyorum.

Aliexpress'ten Logitech K835 alın hepsini tokatlar.

Geri
Yukarı