Kripto alım-satımına %10 vergi gelecek!

Bu nasıl bir düşünce ya! Kazanılan her kuruşun vergisi verilmelidir. Kanunsuzluğa bu kadar yönelim kötüye alâmet. Bütün ülkelerde kripto para alım satımında vergiler var ne hikmetse sadece Türkiye'ye gelince rahatsız olunuyor. Gerçekten diyecek söz yok.

Çok haklısınız vergi vermeyince polislerin maaşı ödenmez devlet okulları çalışmaz kimse düşünmüyor bunları.

Bu nasıl bir düşünce ya! Kazanılan her kuruşun vergisi verilmelidir. Kanunsuzluğa bu kadar yönelim kötüye alâmet. Bütün ülkelerde kripto para alım satımında vergiler var ne hikmetse sadece Türkiye'ye gelince rahatsız olunuyor. Gerçekten diyecek söz yok.
İroni işareti koymayı unutmuş arkadaş.

Bu durum "Türk lirasını" dış borsaya kaçırmaktan başka bir işe yaramaz. İnsanlar giderler dış borsada yatırımını yaparlar ve vergiden muaf olurlar. Cidden saçmalık.

Bak sen şu ekonomiste, olum dış borsaya para çıkmasıyla minningcilerden vergi alınması ne alaka.

Kesinlikle katılıyorum ama durum sadece bundan ibaret değil. "Bütün ülkeler" dediğiniz ülkelere baktığımızda genellikle verginin bir karşılığı bulunmakta ama maalesef Türkiye'de biz bunların karşılığını net olarak alamıyoruz. Bundan dolayı da tepkimiz büyüyor.

Türkiye'de ki vergilere birde yakından bak istersen.

En azından sistem Avrupa'da biraz daha sistematik işliyor. Eğer fazla para kazanıyorsan vergini ona göre ödüyorsun. Bizde ki gibi vergin silinmiyor :).

Evet arkadaşlar planlanan oluyor. Anladığım kadarıyla alım-satım gibi durumlara %10'luk stopaj vergisi getirilecekmiş. Cidden vatandaş nereden 3 kuruş peşine girse oraya vergi geliyor. Sonumuz hayrolsun.

Kaynak: Independent Türkçe - Kripto paralara düzenleme geliyor: Alım satımına vergi getirilecek

Not: Arkadaşlar kızgın atmayın üzülüyorum ya. Vergiyi ben koymadım :D.
cidden hep geliri düşük olan insanlardan (genellikle) vergi var mesela yani şuan Türkiye'de lüks ürünlerin birçogunda vergi yok veya çok düşük halbuki onlarda daha çok olması lazım

Yeni konular

Geri
Yukarı