Kripto madenciliği hakkında yanlış bilinenler ve 48 saatlik deneme sonuçları

1660 Super ile bir hafta her gün 6 saat açık kalsa ortalama getirisi ne olur?

Aynısını ben de soracaktım. @Satanay, konu güzel olmuş, eline sağlık.

Burada siz madencilik için hangisini seçerdiniz?

İki kart da ortalama 25-30 MH/s değerlerinde kazıyor. Fakat 1660 Super, RX 580'e oranla daha az Watt çekiyor. Yani daha az fatura demek.

Ama 1660 Super 6GB iken RX 580 ise 8GB. Yani kısa dönemde 6 GB'ler de yetersiz gelmeye başlarsa 1660'dan olabilirsiniz. Burada karar size düşüyor.

Çok güzel anlatmışsın eline sağlık yalnız miningte kazanç sağlamanın birçok kriteri var. Mining sisteme yapılan yatırım, kazılan coin, kazım yaptığın coinin piyasa fiyatı, elektrik-soğutma maliyetleri vs. gibi parametreleri alt alta yazdığında sonuçlar piyasa şartlarına göre değişebilir. Şu dönemde tek kârlı coin eterium (1200$ + -) civarı şu anki fiyatı 1000$ altına düştüğünde kârlılık durumu riske girmeye başlıyor. Bir iki kartla bahsettiğin gibi kazım yapmak evet mantıklı. Ama büyük yatırımlar yapan insanlar için en büyük sorun elektrik ve güneş kadar ısınan ortamı soğutma masrafı oluyor. Bu işi büyük çapta rüzgar türbini sahibi olan bir grup iş insanı yapıyor kendilerine ait rüzgâr türbininden elde ettikleri elektrikle temiz kazançlar sağlıyorlar benim gözümde en akıllıca yatırım bu olurdu

@Abstrack99 discordunuzu verebilirseniz elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım.

@Joker Elon Gates normal koşullarda RX 580 fiyatıyla ve MH/s değerleri olarak daha F/P'idi. Hep 1660S'in 6GB'lık VRAM'inden dolayı hem de mimari olarak memoryilerinin RX 580'e göre fazla ısınmasından dolayı bence RX 580 daha mantıklı.

Güzel bir UV ve OC ile tüketimini 110W-120W'a kadar düşüreni gördüm.

Sabaha toplantım var aklıma soktunuz valla tebrik ediyorum, bir canım çekti anlatamam. Ekran kartı bakıyorum şu an. Ekran kartı tavsiyelerini alabilirim birkaç konuya bakmadan önce. UV ve rate olaylarına da bakacağım detaylı olarak. Bilgiler için teşekkürler.

Sabaha toplantım var aklıma soktunuz valla tebrik ediyorum, bir canım çekti anlatamam. Ekran kartı bakıyorum şu an.
Şu anda da ekran kartı alımını pek tavsiye etmiyorum. Stok yok. Stoklar geldiği vakit bu işi düşünebilirsiniz. Ben ucu ucuna aldım RX 5700 XT'yi 4800 TL'den şu an fiyatı 9000 TL civarı. Tabii uygun ikinci el bulabilirseniz orası ayrı. Onun haricinde stok gelmesini beklemeniz daha yararlı olacaktır.

Aklıma girdin usta, 8GB RX470 var elimde deneyeceğim sanırım bunu.

Ben bilğisiyar toplamıştım o bilğisiyara bir daha toplayacağım herhalde. İyi ki satın almamışım.

Benim hesaplamada eksik gördüğüm nokta ilk alım maliyetini yazmamışsınız. Tabi sadece bu iş için aldıysanız diyorum. Bu işi yapıcak kişiler ilk alım maliyetini kaç ayda amorti edebilirler bunlarda önemli detaylar bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…