Kripto madenciliği hakkında yanlış bilinenler ve 48 saatlik deneme sonuçları

Evet? Soruyu düzgün anladıysam monitör, işlemci gibi parçalardan bahsediyorsunuz. Mining esnasında monitörün çalışmasına gerek yok. Aynı şekilde işlemcide de boşta 10-15W civarlarında bir tüketim sergileyecektir. Taş çatlasın GPU dışında olan parçaların hepsi 50W olsun.

Elektrik gideriniz en fazla 30-40 TL oynar daha da oynamaz.
Yanlış anlamışsın, bilgisayar dışında başka ev eşyaları çalışıyor mu diye kastetmek istedim.

Dediğim gibi elektrik faturaları kabarık, 300-400 TL bile geliyor.

@Nakerosu hocam sonuçta daha önceden de gelen bir tüketim değil mi? Daha öncesinde de ev eşyalarınız belirli bir elektrik tüketimi sergiliyor. Biz şu an mining süresi boyunca olan bilgisayarımızın tüketimini hesapladık. Yani faturamıza ek olan tutar kilowatt başı 75 kuruş civarında, faturamıza mining yapılan süre boyunca ki tüketimi eklersek ekstra bir durum ile karşılaşmayız.

Diğerlerini odada bilgisayar çalışmasa da ödeyeceksin?

Odadaki bilgisayar çalıştığında ise bu ödediklerinin üzerine +X miktarda para gelmiş olacak. Ama o PC çalıştığı içinde kârına +X miktarda para gelecek. Kısacası her türlü ay sonunda elinizde fazla para kalıyor.
Hocam bu konuda sizden bilgi almak isterim size danışma ve yardımcı olma şansınız varmı.

4 GB ekran kartları neden desteklenmiyor?
Hocam eskiden şifreler daha kolay olduğu için havuzda ki başarıları gayet yeterliydi. Ancak gitgide şifreler zorlaştığından artık VRAM alt limiti 8 GB olmaya başladı. Yakın gelecekte bunun 16 GB ardından 24 GB şeklinde artacağını söylemek pek de zor değil.

@Satanay estağfurallah hocam. Gereken bütün her şey için yardımcı olabilirim.

Güzel bir anlatım olmuş emeğine sağlık. Uzun süredir yapan arkadaşlar da varmış. Birkaç sorum olacak. Öncelikle hangi havuzu kullanıyorsunuz? Hangi siteleri kullanıyorsunuz diye değiştireyim. Memnun musunuz diye bir soru soracaktım, vazgeçtim. Belirli bir getirisi oluyordur tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı