Kripto madencilikte kullanılan ekran kartı alınır mı?

Gökhan Şenak

Kilopat
Daha fazla  
Uzun tutmamak için nasıl bir başlık atacağımı bilemedim. Bildiginiz üzere piyasada ikinci el Kripto madencilikde kullanılan çok fazla ekran kartı var. GTX 1080 Ti almayi düşünüyorum, ikinci el fiyatları 3700 civarı falan ve bana söylenen şu. Kripto madencilikte kullanılan ekran kartlarına yazılım atılıyor ve kartlar ölüyor, çok zarar görüyor. Bu doğru mudur? Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Özel BIOS yükleniyor daha fazla verim alabilmek için. Satarken de eski haline çeviriyorlar.
Tabii ki normal bir karta göre daha az olacaktır ömrü. 7/24 yükte çalışması için üretilen kartlar değil sonuçta.
Özel BIOS yükleniyor daha fazla verim alabilmek için. Satarken de eski haline çeviriyorlar.
Tabii ki normal bir karta göre daha az olacaktır ömrü. 7/24 yükte çalışması için üretilen kartlar değil sonuçta.

Çözüm
Alacağın 1080 Ti madencilik yapıldığı için mi ucuz yoksa 1180 kokusu çıkmaya başladı elden çıkarıp yeni karta hazırlandıkları için mi ucuz iyi analiz etmek lazım. Madencilik yapılmışsa tavsiye etmem, normal bir ev kullanıcısının kartı 10 yılda aşındıramayacağı kadarını 6 ayda yapıyorlar 7/24 tam güçte çalıştırarak.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı