Kripto para alma

Alakasi yok. Normalde kripto paralar decentralized idi eskiden. Ama devletler teker teker bu kripto islemlerini kontrol edebilmek ve yasa disi ticaretin onune gecmek icin Binance, Coinbase gibi sirketlere kimlik dogrulama zorunlulugu getirdi. Tek sebebi bu guvenlik falan degil.
Kripto paralar halen merkeziyetsiz. Kimse transfer ve takas islemleri icin Binance gibi merkeziyetli sistemleri ve borsalari kullanmak zorunda degil. Bu borsalardaki islemler de cogu zaman blockchain uzerinden yapilmiyor aslinda, kullanicilar arasi sayilari degistiriyorlar o kadar.

Kimlik dogrulamasi istemezlerse bir hesap acarak calinti kredi kartlari ile kripto para alinir ve cok basit bir sekilde borsa disi bir cuzdana aktarip izini kaybettirip kullanilabilirdi. En basit neden olarak bunu dusunebilirsiniz.

Alakasi yok. Normalde kripto paralar decentralized idi eskiden. Ama devletler teker teker bu kripto islemlerini kontrol edebilmek ve yasa disi ticaretin onune gecmek icin Binance, Coinbase gibi sirketlere kimlik dogrulama zorunlulugu getirdi. Tek sebebi bu guvenlik falan degil.
Üst düzey güvenlik için dememin sebebinde zaten devlet yatıyor dostum.

Kripto paralar halen merkeziyetsiz. Kimse transfer ve takas islemleri icin Binance gibi merkeziyetli sistemleri ve borsalari kullanmak zorunda degil. Bu borsalardaki islemler de cogu zaman blockchain uzerinden yapilmiyor aslinda, kullanicilar arasi sayilari degistiriyorlar o kadar.

Kimlik dogrulamasi istemezlerse bir hesap acarak calinti kredi kartlari ile kripto para alinir ve cok basit bir sekilde borsa disi bir cuzdana aktarip izini kaybettirip kullanilabilirdi. En basit neden olarak bunu dusunebilirsiniz.
Dogru merkeziyetsiz de siradan bir kullanici sence cold wallet mi kullanir, yoksa Binance vb. sirketleri mi? %90'i kripto trade yaparken araci sirket kullandigi icin ve araci sirketler olmadan emtia'ya donusturulemeyecegi icin onlem olarak alindi. Yanlis yazdim decentralized degil derken. Oyle yapilmaya calisiliyor sadece evet.
Üst düzey güvenlik için dememin sebebinde zaten devlet yatıyor dostum.
Guvenlik icin yapmadiklarini ikimiz de biliyoruz. Ekstra vergi toplamak ve vatandasin her adimini izlemek icin kimlik dogrulama konuldu.

Lütfen bilgisi olan cevap versin bu işlere başlamak isteyen biri olarak size bazı sorularım olacak.
Soru-1 kripto para alım satım işlemlerimi en güvenilir şekilde hangi platformdan yapabilirim?
Soru 2 herhangi bir kripto para birimine istediğim kadar para yatırabilir miyim? 100TL, 1000TL, 10000TL gibi.
Soru 3 Binance ve diğer platformlar alım satım işleri için kimlik doğrulaması istiyorlar güvenilir mi?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1-Binance
2-Evet
3-Evet.

Geri
Yukarı