Kripto para yatırımı yapmaya korkuyorum

Aslan Kedi

Decapat
Makaleler
1
YouTube üzerinden insanlar yeni yeni para kazanmaya başladığı zamanlar şahıs şirketi kurup vergi vermeyi bilmiyordu ve sonra ceza aldılar. Bildiğim kadarıyla kripto yatırımlarından elde edilen paralardan vergi alınmıyor. Sonradan ceza alırım diye kripto yatırımı yapmaya korkuyorum. Ne yapmalıyım?

YouTube üzerinden insanlar yeni yeni para kazanmaya başladığı zamanlar şahıs şirketi kurup vergi vermeyi bilmiyordu ve sonra ceza aldılar. Bildiğim kadarıyla kripto yatırımlarından elde edilen paralardan vergi alınmıyor. Sonradan ceza alırım diye kripto yatırımı yapmaya korkuyorum. Ne yapmalıyım?
Korkuyorsanız yapmayacaksınız basit.

Korkuyorsanız yapmayacaksınız basit.
Galiba siz ve yazdığınızı beğenenler sadece konu başlığını okudunuz. Kripto yatırımı yapmaktan değil, kripto yatırımı yaptıktan sonra vergi cezası gelmesinden korkuyorum. Kripto üzerinden kazanılan paranın vergisi nasıl ödenir, onu soruyorum.

Son düzenleme:
Sanki milyon dolarlar yatıracaksın. Neyin korkusu bu?
Galiba siz ve beğenen kişi sadece konu başlığını okudu. Kripto yatırımı yapmaktan değil, kripto yatırımı yaptıktan sonra vergi cezası gelmesinden korkuyorum. Kripto yatırımı üzerinden kazanılan paranın vergisi nasıl ödenir, onu soruyorum.

Araştırın, soruşturun. Edindiğiniz bilgilere güvenmiyorsanız, içinizde şüphe varsa yatırmayın.
Konuyu okursanız kripto yatırımı yapmaktan değil, kripto yatırımı yaptıktan sonra vergi cezası gelmesinden korktuğumu anlarsınız.

Son düzenleme:
Galiba siz ve beğenen kişi sadece konu başlığını okudu. Kripto yatırımı yapmaktan değil, kripto yatırımı yaptıktan sonra vergi cezası gelmesinden korkuyorum. Kripto yatırımı üzerinden kazanılan paranın vergisi nasıl ödenir, onu soruyorum.
Kimse gelip 100 liranın vergisini sormaz. Çok büyük meblağlarda ticaret yoksa vergi için endişelenmeye gerek yok.

Geriye dönük vergi alacakları düşünmüyorum açıkçası. Riski size ait yine de tabii. Çok çekiniyorsan Bist'te vs. işlem yapabilirsin. Orda böyle bir şey olmaz.

Geri
Yukarı