Kripto paralar hakkında düşünceler

smithblacksmith

Kilopat
Makaleler
10
Daha fazla  
Kumardan başka bir şey değil bence.

Vicdanı boyut:
Herkes bir havuzda para topluyor, bu havuzdan zamanında paranı alırsan kâr, alamazsan kayıp yaşıyorsun. Biri kazanırken biri muhakkak kaybediyor.

Psikolojik boyut:
1000 TL yatırdım, 1 ayda 2200 TL oldu ama sürekli girip bakıyordum.
Sonrasında tüm coinler bir düşüş yaşadı, 2 günde 500₺ kaybettim.
Sanki o paradan hiç kâr etmemişim de elimdeki parayı kaybetmişim gibi üzüldüm, sonra tüm parayı çektim, uygulamaları da sildim.
Paranız artarsa daha fazlasını istediğiniz için çekemiyorsunuz, düşse sanki o para sizinmiş gibi üzülüyorsunuz.
Biraz felsefe yapmış gibi oldum ama kripto para benim için çok olumsuz bir şey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam eğer amaç cidden bu işten para kazanmaksa piyasaları sürekli takip edip sizin kaybettiğiniz 500TL gibi ani düşüşleri fark etmek gerekir. Mesela ben de oynuyorum ama küçük miktarlarla zevkine oynuyorum. Bu kadar büyütülecek bir olay değil bence. Biraz da kenara atıp unutmak lazım yatırım yapıyorsunuz sonuçta.

Kumardan başka bir şey değil bence.

Vicdanı boyut:
Herkes bir havuzda para topluyor, bu havuzdan zamanında paranı alırsan kâr, alamazsan kayıp yaşıyorsun. Biri kazanırken biri muhakkak kaybediyor.

Psikolojik boyut:
1000 TL yatırdım, 1 ayda 2200 TL oldu ama sürekli girip bakıyordum.
Sonrasında tüm coinler bir düşüş yaşadı, 2 günde 500₺ kaybettim.
Sanki o paradan hiç kâr etmemişim de elimdeki parayı kaybetmişim gibi üzüldüm, sonra tüm parayı çektim, uygulamaları da sildim.
Paranız artarsa daha fazlasını istediğiniz için çekemiyorsunuz, düşse sanki o para sizinmiş gibi üzülüyorsunuz.
Biraz felsefe yapmış gibi oldum ama kripto para benim için çok olumsuz bir şey.
gene 600 tl kar almışsın senin yaptığın aç gözlülük bence.

Şöyle düşün, Tarihin en kadim yatırım aracı olan Altından bahsedeyim; 995gr (1KG veya 31.103X31.99ons) saf has altın için tonlarca toprak işliyor milyonlarca dolar yatırım yapıyor envai çetiş işlemden geçirip şu an için 54.445 dolara satıyorsun. Ancak bu kripto denilen sayılardan olusan, ağırlığı veya karşılığı olmayan elle tutulamayan herhan gibir element veya madde içermeyen son 5 yılda var olan ortaya cıkan bir "şey" 63bin dolara gelmek üzere. Bence benim düşüncem açıklayıcı olmustur.

Geleceğin paraları.
Artık para somut olmayacak gibime geliyor, gelecekte.

Yeni dünya düzeninde evet, bunu ben de savunuyorum zaten.

Arz-talep dengesi kumarsa. Senin cennete gitme şansın yok. Mantığa göre bıst'de kumar, Dolar'da kumar.

Arz- talep olur da bu şekilde olmaz. Dolarda bir vatandaş dolar aldı diye yükselip düşmüyor ki politikaya bağlı.

Gene 600 TL kar almışsın senin yaptığın aç gözlülük bence.

Açgözlü olsam evi arabayı satar 2 katına çıkarırdım.

Şöyle düşün, tarihin en kadim yatırım aracı olan altından bahsedeyim; 995gr (1kg veya 31.103X31.99ons) saf has altın için tonlarca toprak işliyor milyonlarca dolar yatırım yapıyor envai çetiş işlemden geçirip şu an için 54.445 dolara satıyorsun. Ancak bu kripto denilen sayılardan olusan, ağırlığı veya karşılığı olmayan elle tutulamayan herhan gibir element veya madde içermeyen son 5 yılda var olan ortaya cıkan bir "şey" 63bin dolara gelmek üzere. Bence benim düşüncem açıklayıcı olmustur.

Altın doğal bir madde, değerli olmasının nedenleri var.
Takı olarak kullanılıyor, iletken vs.
adam doge çıkarıyor, para atın diyor herkes atıyor. Kendisi topluca parayı bir çekiyor doge düşüyor, para yatıranlar kaybediyor.
Resmen dolandırmanın legal yolu.
Kumar mı, aç gözlülük yapmayıp erkenden çekseydin paranı, parayı kaybedince kumar kazanınca yatırım. 1000 TL'yi 2200 yapmışsın neden çekmedin.

Ben kaybettim diye bir şey demedim, aç gözlü olsam devam ederdim uygulamayı da silmezdim. Okuduğunuzu beyninizle algılarsanız böyle boş yorumlar yapmazdınız.

Geri
Yukarı