Kron XC 150 için lastik önerisi

Kont Unerlich

Hectopat
Yer
Belgeler
Daha fazla  
Arkadaşlar kron XC 150 26 jant bisiklet için Max 300 TL lastik ve Max 60 TL şamyel arıyorum. Dağda patlamaması lazım. Dikenlerden ve taşlardan geçerken kolay kolay patlamamalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cst, rubena, mitas uygun fiyatlı ve kaliteliler. Eğer lastik patlamasıyla uğraşmak istemiyorsanız zırhlı lastik önerebilirim ama zırhlı lastik ağırlığı ciddi etkiler.

Dış lastik için schwalbe kullanıyordum memnun kaldım fakat dağ bisikleti için kullanmadım schwalbe marathon Plus kullanmıştım kayma patlama gelmedi 2 senedir kullandım benden önceki sahibi ise 4 yıl kullanmış bende sana schwalbe öneriyorum. Schwalbe Rapid rob 26x2 kullanabilirsin dağ için uygundur.

Maxxis tarafında 26*1, 95 cross country ıgınator almanı tavsiye ederim
Continental hiç bakma çok pahalılar (continental raceking 26 için kullandım kron XC150 bisikletimde hale daha takılı duruyor ve en ufak bir diken bir taş görse 1 metre yakınından geçse bile resmen üstüne diken çeker konulmuş gibi dikeni çekiyor ve patlıyor çok ince lastik)

İç lastik için 45TL'lik loop iç lastik kullanıyordum öneririm ama 60TL'yi biraz aşıp 78 TL yapabilirsen schwalbe SC13 26 iç lastik öneririm.

not: Hiçbir bisiklet şirketi lastik üreticisi asla ve asla zırhlı lastik alsan dahi %100 patlamaz diye bir iddia koyamaz çivi batar bir şey illaki batar (bisiklet tamir dükkanımız var patlamaz lastik satıyoruz ve asla %100 patlamaz diyemiyoruz..)

5 senedir Kron XC 250 bisikletime Rubena Scylla dış lastik kullanıyorum. Performansından memnun kaldığım için geçen sene aynı lastiklerle tekrar yeniledim. Zaten bisikletin üzerinde de bu lastikler gelmişti.

Edit: Sadece başlığı okuyup yanıt vermiştim. Dağda bayırda dikende sürecekseniz bahsettiğim dış lastik sizi üzebilir.

Dış lastik için schwalbe kullanıyordum memnun kaldım fakat dağ bisikleti için kullanmadım schwalbe marathon Plus kullanmıştım kayma patlama gelmedi 2 senedir kullandım benden önceki sahibi ise 4 yıl kullanmış bende sana schwalbe öneriyorum. Schwalbe Rapid rob 26x2 kullanabilirsin dağ için uygundur.

Maxxis tarafında 26*1, 95 cross country ıgınator almanı tavsiye ederim.
Continental hiç bakma çok pahalılar (continental raceking 26 için kullandım kron XC150 bisikletimde hale daha takılı duruyor ve en ufak bir diken bir taş görse 1 metre yakınından geçse bile resmen üstüne diken çeker konulmuş gibi dikeni çekiyor ve patlıyor çok ince lastik)

İç lastik için 45TL'lik loop iç lastik kullanıyordum öneririm ama 60TL'yi biraz aşıp 78 TL yapabilirsen schwalbe SC13 26 iç lastik öneririm.

not: Hiçbir bisiklet şirketi lastik üreticisi asla ve asla zırhlı lastik alsan dahi %100 patlamaz diye bir iddia koyamaz çivi batar bir şey illaki batar (bisiklet tamir dükkanımız var patlamaz lastik satıyoruz ve asla %100 patlamaz diyemiyoruz..)

Hocam bir sorum olacak kron XC 150'nin 26 jant ve 2.10 kalınlığı ama ben 26 jant ve 2.25 alırsam yine de sorunsuz kullanılır mı?

Hocam bir sorum olacak kron XC 150'nin 26 jant ve 2.10 kalınlığı ama ben 26 jant ve 2.25 alırsam yine de sorunsuz kullanılır mı?
2.25 veya 2.10 dediğimiz şeyler bildiğin üzere lastiğin genişliğidir gözle görülebilir ben derimki fren kısmının ordan bir metre cetvel gibi birşeyle ölçün sonra 2.25'lik lastiğide ölçün eğer boşluk kalıyorsa uygundur yoksa 2.25 lastik ben göremedim 2.10 gördüm ne desem yalan olur ama dediğim gibi yaparsan nokta atışı yapabilirsin.

Ic lastik icin 60 lira gibi yuksek rakamlar vermene gerek yok. Decathlon'a gidip 2 tanesi 35 lira gibi bir fiyat alabilirsin.

Evet uyar, zırhlı lastikten kastınız sanırım Tubeless Lastik? Ayrıca Michelin de bakabilirsiniz.
Ic lastik icin 60 lira gibi yuksek rakamlar vermene gerek yok. Decathlon'a gidip 2 tanesi 35 lira gibi bir fiyat alabilirsin.
Sizin de dediğiniz gibi iç lastik için o kadar para vermeye gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı