Kubuntu 20.04 Wi-Fi aşırı yavaş

Hocam siz bu mesajı atmadan önce Mint kurdum, aynı sorun Mint'de de var.

Dediğiniz işlemleri Mint'te yaptım ancak maalesef sorun çözülmedi. Hâlâ çok yavaş.

Bir kaç kişi alttaki komut ile çözüm bulmuş, nano yerine Mint'in kullandığı metin editörünün adını yazın.
Kod:
sudo nano /etc/NetworkManager/conf.d/default-wifi-powersave-on.conf

Açılan dosyada 3 rakamı yerine 2 yapın, bilgisayarı yeniden başlatın.

Bir başkası da alttaki komut ile çözüm bulmuş.
Kod:
sudo apt remove backport-iwlwifi-dkms

Hocam dosya açıldı ancak bomboş. Üst tarafta "Elevated Privilleges" diye bir kırmızı yazı yazıyor.

İkinci komutu çalıştırdığımda ise "Package 'backport-iwlwifi-dkms' is not installed, so not removed." diyor. Yüklü olmadığı için kaldırılmadığını söylüyor sanırım.

Bu adam da aynı sorun için denemediği yöntem kalmamış, en son paylaştığı şekilde çözüm bulmuş. Bir deneyin, olmazsa yine başka çarelere bakarız.

Bu adam da aynı sorun için denemediği yöntem kalmamış, en son paylaştığı şekilde çözüm bulmuş. Bir deneyin, olmazsa yine başka çarelere bakarız.
Hocam buradaki 2. adımı uygularken "bash: wlp3s0: No such file of directory" çıktısını aldım.

Hocam buradaki 2. adımı uygularken "bash: wlp3s0: No such file of directory" çıktısını aldım.

Birinci komutta adaptör adını öğrenin diyor, ikinci komutta araya adaptör adını yazın diyor, öyle mi yaptınız?.

Üçüncü komutta bu komut ile iwconfig işlemin olup olmadığını öğrenin diyor.
Şu çıktı varsa işlem tamam demektir.
[B]Power Management:off[/B]
Başka da komut yok, bilgisayarı yeniden başlatın.

Üçüncü komutta bu komut ile iwconfig işlemin olup olmadığını öğrenin diyor.
Şu çıktı varsa işlem tamam demektir.
[B]Power Management:off[/B]
Başka da komut yok, bilgisayarı yeniden başlatın.
Hayır hocam, on yazıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…