Kubuntu çöküyor

Daha fazla  
Dual boot olarak kullanıyorum, Windows'a girdikten sonra bir daha Kubuntu'ya giremiyorum. Windows'a girene kadar sıkıntı olmuyor. İlk başta bu hatayı aldım (1. fotoğraf), ardından canlı USB ile girip terminale.

Kod:
Sudo fdisk -l
sudo fsck /dev/yüklü olduğu bölüm

Bu komutları girdim, karşıma belki de 100'den fazla evet hayır sorusu geldi, "a" yazıp hepsini onayladım.
Şimdi de bu ekran geliyor (2. fotoğraf). Bu 4. - 5. kere oluyor, tek istediğim Ubuntu ve KDE Plasma'yı birlikte kullanmaktı. Nasıl çözeceğim bu sorunu?

IMG_20210717_165551.jpg

IMG_20210717_172151.jpg

Sistemi eski çekirdeklerden birisi ile açmayı dene bakalım. Grub menüsündeki gelişmiş seçeneklerden eski çekirdek sürümlerine ulaşabilirsin.

Aygıtın pili (batarya) çıkabiliyorsa, pilini çıkartıp ve yaklaşık 1 dakika güç tuşuna basılı tutmayı deneyebilirsin.
Sudo fdisk -l sudo fsck /dev/yüklü olduğu bölüm
Bu komutları girdim, karşıma belki de 100'den fazla evet hayır sorusu geldi, "a" yazıp hepsini onayladım.

Ek olarak, bu yazdıklarından hareketle dosya sistemi hatasının devam ettiğini varsayabiliriz. Bunu şu şekilde çözmeyi deneyebilirsin; sistemi çekirdeğin kuratma kipi ile aç. Bir süre sonra friendly-recovery menüsüne ulaşacaksın. Buradan fsck seçeneğini seçerek dosya sistemini onarmayı deneyebilirsin.

Ayrıca network seçeneği ile ağ yönetimini etkinleştirip, dpkg seçeneği ile paket yönetimini düzeltmeyi deneyebilirsin. Bunu tam olarak kurulmamış paket bulunma olasılığından önerdim.

Son düzenleme:
Sistemi eski çekirdeklerden birisi ile açmayı dene bakalım. Grub menüsündeki gelişmiş seçeneklerden eski çekirdek sürümlerine ulaşabilirsin.
Hocam son 2'sine basınca bir şey olmuyor. 2. Recovery yazana basınca bu ekran geliyor, bu ekranda dpkg ve fsck yazanları denedim düzelmedi. İlk baştakine bastığımda da attığım hata yine geliyor. Diğer yazdıklarınızı yapmaya çalışacağım şimdi.
Düzenleme: Kurtarma seçenekleri de error veriyor.
Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Sorun çözülmedi, KDE Neon'a geçiyorum umarım yine aynı sorunları yaşamam.

Dosya Ekleri

• IMG_20210717_190525.jpg
    IMG_20210717_190525.jpg
    48,4 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20210717_190505.jpg
    IMG_20210717_190505.jpg
    61,3 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

Geri
Yukarı