Kubuntu çöküyor

Daha fazla  
Dual boot olarak kullanıyorum, Windows'a girdikten sonra bir daha Kubuntu'ya giremiyorum. Windows'a girene kadar sıkıntı olmuyor. İlk başta bu hatayı aldım (1. fotoğraf), ardından canlı USB ile girip terminale.

Kod:
Sudo fdisk -l
sudo fsck /dev/yüklü olduğu bölüm

Bu komutları girdim, karşıma belki de 100'den fazla evet hayır sorusu geldi, "a" yazıp hepsini onayladım.
Şimdi de bu ekran geliyor (2. fotoğraf). Bu 4. - 5. kere oluyor, tek istediğim Ubuntu ve KDE Plasma'yı birlikte kullanmaktı. Nasıl çözeceğim bu sorunu?

IMG_20210717_165551.jpg

IMG_20210717_172151.jpg

Init sistemi. Butun bu servislerin baslamasindan sorumludur kendileri.

Benim onerim Ubuntu tabanli olmayan bir dagitim kullanman.
Yani bu sorunun bir çözümü yok mu hocam ? KDE Neon kursam yine aynı sorunlar mı olacak ?
Daha önce Feren OS ve Ubuntu kullanmıştım hiç böyle sorunlar olmamıştı onlarda.

Son düzenleme:
Yani bu sorunun bir çözümü yok mu hocam ?

Vardir elbet. Ancak bu sorunlar kolay kolay ortaya cikmaz, sistem uzerinde ne gibi degisiklikler yaptiniz?

KDE Neon kursam yine aynı sorunlar mı olacak ?

Systemd kullanan her dagitimda bu sorunu yasayabilirsin. Ancak Ubuntu tarafinda daha fazla sorun yasiyordunuz gordugum kadari ile, diger bagimsiz dagitimlari denemeni oneririm bu nedenle.

Ancak Ubuntu tarafinda daha fazla sorun yasiyordunuz gordugum kadari ile, diger bagimsiz dagitimlari denemeni oneririm bu nedenle.
Önceki mesaja ekleme yaptım hocam.
Vardir elbet. Ancak bu sorunlar kolay kolay ortaya cikmaz, sistem uzerinde ne gibi degisiklikler yaptiniz?
Aslında bir değişiklik yapmadım normal latte-dock, panon gibi şeyler yükleyip tema, ikon paketi vb. yükledim sadece.

Failed to start load kernel module drm

Dual boot olarak kullanıyorum, Windows'a girdikten sonra bir daha Kubuntu'ya giremiyorum.

Bunlar GPU'nun Windows hibernitesi nedeniyle tam olarak kaptılmaması ve Linux tarafından kullanılabilir olmamasından kaynaklanıyor. Init sistemiyle alakası olacağını sanmıyorum.

Windows'a geçip, Shift tuşuna basarak kapatmayı dene, böylece sistem tam olarak kapanır ve Windows tarafından kapatılması engellenen aygıtlar serbest kalır.

Bu sorunun dağıtımla da alakası yok.

Geri
Yukarı