Küba blueberry

metehan89

Decapat
Daha fazla  
Motorum 600km de bakım yaptıracağım ilk bakımı için bulunduğum ilçedeki özel servise gittim garanti belgesini de götürdüm adam bana dediği şey şu garanti belgesi bakımı kapsamıyor parasını vermen lazım dedi ve 450 ile 700 TL arası olabileceğini söyledi yapcağı şeyleri saydı şunları yapcağını söyledi: [Yağ Değişimi] [Hava Flitre Değişimi] [Baga Değişimi] [Karbüratör Temizliği] [Sübap Rolanti Ayarı] [Bide Durumuna Bağlı Bando Kayış Değişimi] exstra bir şey çıkmazsa bu fiyatta olacağını söyledi fakat ilk bakımda bunlar gerçekten gerekli mi yani bana özellikle bu fiyatı kendim vermem gerekmesi saçma geldi motor zaten istediğim performansı vermedi limitör vesaire kapalı olduğu için 60 üzeri çıkmıyor hava soğutmalı olduğu için kolay boğuluyor yani kısaca böyle sizce ne yapmalı mıyım?

Bakımların garantiyle alakası yok parasını vermek zorundasınız. Ancak daha 600 KM'de olan bir motosiklet neredeyse sıfır sayılmaktadır servisin bahsettiği kadar masraf ve değişecek parça çıkmaması lazım. Genel de 500-1000-2000 gibi bakımlar da motorun yağı değişir, hava filtresi temizlenir, gevşeyen vidaları sıkılır aynı zaman da da bir sorunu var mı diye kontrol edilir. Servisin bahsettiği çoğu parça genel olarak motordan motora da değişmekle beraber 5.000-10.000 KM gibi rakamlar da değişmektedir. 600 KM'de olan motosiklet için bahsedilen parçaların
değişmesi gereksizdir.

600 km bakım için az değil mi benim bildiğim yağ bakımı vs 2500 4000 km arası yaptırılıyor.
Sıfır motosikletler de ilk bakım erken yapılmaktadır. Markadan markaya değişmekle beraber ortalama 300-750 km arası firmalar motosikletleri rodaj bakımına çağırmaktadır. Rodaj bakımına kadar motosikletin içerisine kalın yağ konulur ve parçaların birbirine alışma süreci başlar. Rodaj süresince motor fazla zorlanmaz ve belli bir deviri geçmez. Ayrıca rodaj yağı diye tabir edilen kalın yağ motorun içerisin de kalmış veya kalabilecek olan mikro çapakları temizlemek içindir. Rodaja ne kadar çok dikkat edilirse motosiklet o kadar sağlıklı ve uzun ömürlü olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı