Küçük Bir Isırıktan Kuduz Kapılır mı?

Hastaneye giderek kuduz aşısı olabilirsiniz.

Peki hocam ne kadar sürem var gitmek için şu an gidemem yarın gitsem çok mu geç olur? Bir de ısıran köpek sahipli bir süs köpeğiydi ve ısırdığı kesin değil daha sonra elimde bir göçük olduğunu görünce ısırık olabileceğini düşündüm.

Veliniz ile acilen en yakın sağlık kuruluşuna gidin. Technopat Sosyal üyelerinden 1 kişi ayrılmasın.

Sıkıntı ailemi nasıl olma edeceğim hocam. Bu çok zor olacak.

Peki hocam ne kadar sürem var gitmek için şu an gidemem yarın gitsem çok mu geç olur? Bir de ısıran köpek sahipli bir süs köpeğiydi ve ısırdığı kesin değil daha sonra elimde bir göçük olduğunu görünce ısırık olabileceğini düşündüm.

ailelik bişey yok. kimliğinle acile gidiyorsun beni köpek ısırdı/tırmaladı diyorsun. gerekeni yapıyorlar .

Eğer köpeğin salyası kanına karışmadıysa, ağzına girmediyse, açık bir yaraya bulaşmadıysa kuduz olmazsın. Kuduz kapman için köpeğin de kuduz olması lazım. Her hayvanda kuduz olacak diye bir kaide yok.

Yorum yazan arkadaşlar çoğunuz yanlış şeyler söylüyorsunuz. Köpek dişlerini geçirmezse kuduz da bulaşmaz kolay kolay. Kuduzun bulaşması için açık yaraya salya bulaşması, ağız yolundan salya bulaşması, köpeğin dişlerinin insanın derisinin altına geçmesi gerekir.

Hocam, ailenizinde az da olsa akıl varsa götürürler. Götürmeyen ailenin zaten akıl sağlığını düşünemiyorum. Götürmüyorsa en basitinden Bitlis'te yaşanan olaydan bahsedin. Çocuk ailesine söylemedi, kuduz ilerleyince öldü çocuk.

Hocam 1 sn bile vakit kaybetmeden hastaneye gidin aşı olun. Bu hastalığın şakası yok çok ölümcül bir hastalıktır.

Geri
Yukarı