Küçük kardeşim anime bağımlısı

Öncelikle merhabalar. Benim küçük kardeşim daha 10 yaşında fakat anime bağımlısı attack on titan animesini 3 kez bitirmiş. Bazen evde ben Eren Yeager'im diye bağırıp duruyor. Animeden nasıl vazgeçirebilirim? Ben animeden anlayan birisi değilim fakat bu konuda yardım lazım.

İzlemesi sorun değil. Bağırması garip. Eğer yine tuhaf hareketler sergilerse bir ceza verin. PC yok gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhabalar. Benim küçük kardeşim daha 10 yaşında fakat anime bağımlısı attack on titan animesini 3 kez bitirmiş. Bazen evde ben Eren Yeager'im diye bağırıp duruyor. Animeden nasıl vazgeçirebilirim? Ben animeden anlayan birisi değilim fakat bu konuda yardım lazım.
Çok fazla bağımlı değilse yani hayatını etkilemiyorsa sorun yok. Eğer abartarak izliyorsa kural koyman gerek.

Aman hocam, +18 animeler falan var, hiç izletmeyin. Fazlasıyla izlemiş hatta psikolojisini bile bozmuş. Belli. Kısıtlama getirin.

Çocuk sonuçta, bırakın istediğini yapsın, eğlensin.
2 sene sonra stres yapmaya başlar.
Tamam hocam, çocuk sonuçta. +18 anime de izlesin psikoloji de bozulsun ve sonra etrafa baktığında anime karakterleri falan görsün. sonuçta çocuk değil mi? Ben +18 anime izlesin demedim diyeceksiniz, şimdi istediğini yapsın diyorsunuz ama.

Tamam hocam, çocuk sonuçta. +18 anime de izlesin psikoloji de bozulsun ve sonra etrafa baktığında anime karakterleri falan görsün. sonuçta çocuk değil mi? Ben +18 anime izlesin demedim diyeceksiniz, şimdi istediğini yapsın diyorsunuz ama.
Fikrini belirtmiş, fikirlere saygı lütfen.

Geri
Yukarı