Küçük ve beyaz kanatlı kelebeğin türü nedir?

Nitelikliksizim

Centipat
Daha fazla  
Çok küçük bir beyaz kelebekler hep yanıma uğrar oldu, o kelebeğin türü ne olabilir? Kelebek bayağı küçük ve beyaz kanatlı, tam sinek gibi neredeyse.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nerede yaşıyorsunuz?
Ya da pieris pseudorapae.
Kelebek değil güve de olabilir.

Tam bunun gibi ama noktasız pek güve gibi gözükmedi çünkü bir güve yanlışlıkla laptopun içine girmisti ve sadece o küçük kelebekler geliyor o kadar çok ki sadece o kelebekleri gördüm hayatımda.

Son düzenleme:
Tam bunun gibi ama noktasız pek güve gibi gözükmedi çünkü bir güve yanlışlıkla laptopun içine girmisti ve sadece o küçük kelebekler geliyor o kadar çok ki sadece o kelebekleri gördüm hayatımda.
Dediğiniz az çok aklımda benim de gördüğüm bir tür ama tanımlayamıyorum. Ayrıca güve dediğim şu güve değil:
1665738674695.png

Mesela eski konulardan bir ters güve örneği:
1665738824520.png

Hala güve olmadığından eminseniz hafta sonu araştırma yapacağım. Kelebek düz beyaz mı? Yoksa üzerinde hançer, damara benzeyen şeyler var mı?

Dediğiniz az çok aklımda benim de gördüğüm bir tür ama tanımlayamıyorum. Ayrıca güve dediğim şu güve değil:
Eki Görüntüle 1543541
Mesela eski konulardan bir ters güve örneği:
Eki Görüntüle 1543543
Hala güve olmadığından eminseniz hafta sonu araştırma yapacağım. Kelebek düz beyaz mı? Yoksa üzerinde hançer, damara benzeyen şeyler var mı?

Düz beyaz tek bildiğim kelebek türü kadar yaygın ve küçük Ankara ve İstanbul'da bunlara çok rastladım.

Düz beyaz tek bildiğim kelebek türü kadar yaygın ve küçük.
Ben öyle bir kelebek çok hatırlıyorum dışarıda gezerken. Kelebek köküne kadar beyazdı. Hafta sonu dışarı çıkıp resmini çekeceğim. Görsel arama ile bulabileceğimi düşünüyorum ama bulamazsam bir kaç ilgiliye sorarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı