Küçükken gördüğüm garip canlı

Yer
North Memphis
Dostlar 40 yılda bir aklıma gelir ve "neydi acaba o canlı" diye düşünürüm. Biz küçükken sitemizde ortalama 10 15 çocuk her zaman olduğu gibi oyun oynarkene ( muhtemelen aspirin oynuyorduk. Nasıl bir oyun olduğunu boş verin ) ben sitenin çardak kısmına koşarken, çardağa doğru inen birkaç basamağın olduğu yerde basamaklardan çıkmaya çalışan garip bir şey görüyorum. Bu canlı bordo renginde kabuklu bir yapıya sahip, şişman bir böcek görünümünde, 6 tane eklem bacağa sahip, ortalama 1M çapında ( kaplumbağa gibi yuvarlak bir form da olduğu için çap olarak düşünün ) bir kaplumbağayı andırıyor. Ben bunu görünce oyunu falan bırakıp eve kaçıyorum direkt. Sonra gene bahçeye çıktığımız bir zamanda soruyorum böyle bir şey gördüm ben, sizde gördünüz mü falan, üstüne taş koyup ezdik diyorlar. (🤣 Rüya değil arkadaşlar başka bir arkadaşım da hatırlıyor. ) Arkadaşlar, ya ben bunu görmeden hemen önce arkamda biri saklanmış ve bana saniyenin 50 bin de birinde 20 tane 70'lik rakıyı içirmiş, ya o şey bir kaplumbağa ( pek mümkün değil hatta hiç mümkün değil o büyüklükteki bir canlının oradaki ekosistemde bulunması ) ya da çocuk abartması gibi bir şey ( küçükken görülen küçük bir örümceğin devasa boyuttaymış gibi başkasına anlatılması ). Dostlar sizin fikriniz nedir? Gerçekte var mıdır bahsettiğim özelliklere benzer özellikler taşıyan böyle canlılar. Gece gece gülelim biraz diye yazdım. Umarım güldürmüşümdür. Teorileriniz varsa bekliyorum... Okuduğunuz için teşekkür ederim. Yazması çok zevkliydi... O değil de bunlar nasıl insanmış 🤣

Belleğinizde kaldığı kadarıyla buna mı benziyordu;

1614036131181.png

Hayvanlar hakkında çok bir bilgi sahibi değilim maalesef. :)

Belleğinizde kaldığı kadarıyla buna mı benziyordu;

Eki Görüntüle 891835

Hayvanlar hakkında çok bir bilgi sahibi değilim maalesef. :)

Yok hocam alakası yok maalesef. Çok yanlış da hatırlıyor olabilirim ama genel olarak hatırladığım böceksi, kırmızı kabuklu ve gereğinden büyük olduğu.

Bunun yandan yemişi hocam. Çok benziyor buna. Bu olabilir... Tabi 1M olanı 🤣
Peki hocam yanınızda palmiye ağacı var mıydı? Palmiye ile besleniyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki hocam yanınızda palmiye ağacı var mıydı? Palmiye ile besleniyorlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hee yok hocam. Çam ağaçları falan var çardakta. Bitki örtüsü klasik bir kaç bitki türü ve 2 3 orta boy çam ağacından oluşuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı