Küfür Bağımlılığı Nasıl Bırakılır?

Aslında gerçekten çok kitap okuyan birisiyim ama, gerçekten bendede çok fazla küfür bağımlılığı var. Kitap bi işe yaramıyo.
Çok kitap okuyorsun ama sözcükleri sözcük darağacına kaydediyor musun? Örnek: "yaramıyo" yazman.

Çok kitap okuyorsun ama sözcükleri sözcük darağacına kaydediyor musun? Örnek: "yaramıyo" yazman.
Evet klavyede yada kağıtlarda sözcükleri bu şekilde yazıyorum “yaramıyo, yoo, diceksin”. Ama konuşurken diksiyonuma çok dikkat edip harfleri ezip geçme değil de tam çıkartmaya çalışıyorum. Yani kitap okumak güzel bişeydir. Faydaları çoktur.

Küfür edince şok veren bileklikler var onlardan al. Direkt bırakırsın.

Ailenle (her anlamda) birlikte olmak (işe yarıyor).

Hocam cümlenin sonuna La ilahe ilallah ya da subhanallahi ve bihamdihi subhanallahil azim getir. Bunu alışkanlık haline getir. Hem zikir çekmiş olursun hem de küfür alışkanlığından kurtulmuş olursun.

Küfür bende de var biraz, susmak en iyi çözüm olur hocam. Gerekmedikçe konuşmayın. Konuşunca da küfürlü konuşmayın alternatif saçma sapan bir kelime bulabilirsiniz.

Çevreni değiştir. Çevrende küfür edilmeyen veya edilmesi kabul görmeyen bir çevre edindiğinde inan bana sende değişeceksin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…