Küresel ısınmayla ilgili anket çalışması için soru önerisi

Esrakrcgln

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, küresel ısınma araştırmaları konusunda anket hazırlıyorum. Anket için soru önerileriniz varsa ekleyebilirim.

Selam arkadaşlar, küresel ısınma araştırmaları konusunda anket hazırlıyorum. Anket için soru önerileriniz varsa ekleyebilirim.

Soru 1: Küresel ısınmanın nedeni nedir?

Seçenekler:

1. İnsan kaynaklı sera gazı emisyonları.
  2. Doğal iklim değişiklikleri.
  3. Bilmiyorum
Soru 2: Küresel ısınmanın sonuçları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Seçenekler:

1. Çevresel değişiklikler, iklim değişiklikleri ve doğal afetler gibi negatif sonuçlar.
  2. Olumlu etkileri de vardır, örneğin daha uzun bitki büyüme döngüleri ve daha fazla tarım üretimi.
  3. Kararsızım veya yeterli bilgiye sahip değilim.
Soru 3: Küresel ısınmanın etkilerini hafifletmek için ne yapılması gerektiğini düşünüyorsunuz?

Seçenekler:

1. Fosil yakıt kullanımını azaltmak ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yatırım yapmak.
  2. Endüstriyel üretimde verimliliği arttırmak.
  3. Kişisel yaşam tarzlarında değişiklik yapmak, örneğin daha az araba kullanmak veya et tüketimini azaltmak.
  4. Hiçbir şey yapmak gerekmiyor.
  5. Diğer (lütfen açıklayın)
Soru 4: Küresel ısınma hakkında daha fazla bilgi edinmek için neler yapabilirsiniz?

Seçenekler:

1. Bilimsel kaynaklardan okuma yapmak ve araştırma yapmak.
  2. Konferanslara veya seminerlere katılmak.
  3. İnternet ve sosyal medya gibi dijital kaynaklardan bilgi almak.
  4. Başka hiçbir şey yapmamak.
  5. Diğer (lütfen açıklayın)
Soru 5: Küresel ısınma ile ilgili hükümet politikalarının ne kadar etkili olduğunu düşünüyorsunuz?

Seçenekler:

1. Çok etkili.
  2. Etkili
  3. Az etkili.
  4. Hiç etkili değil.
  5. Kararsızım veya yeterli bilgiye sahip değilim.
Bu ve benzerlerini chat GPT'den yazdırabilirsin aklında bulunsun.

Hocam spesifik olarak soru önerisinden ziyade, konu olarak temiz su krizi ve sustainable food industry gibi başlıklara yer vermenizi öneririm. Kolaylar gelsin

Yeni konular

Geri
Yukarı