Kürtaj cinayet midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Şimdi empati yapalım. Anneniz evlilik dışı ilişkiden hamile kalmış diyelim. Sizi doğurmak istemiyor çünkü hem kendi hayatını hem sizin hayatınızı size zindan etmek istemiyor. Babanız direkt sizi terk etmiş çünkü çocuk istemiyor ve evlilik dışı. 10 haftalıktan küçükken, yani daha acıyı hissetmezken aldırmak mı?

İyi de bu bir canlının hayatına son vermenin gerçekliğini değiştirmez ki. Her türlü cinayettir bana göre.

İstemiyorsa ilişkiye girmesin.
Korunma yöntemleri var. Fakat hiçbiri %100 koruma vaat edemez. Cinsel ilişki herkesin hakkı. Daha canlı bile sayılmayan bir şeyi, 10 haftalıkken aldırmak cinayet değildir.
Evlilik dışı ilişkiler zaten bu yüzden yasak dinimizde.
Herkes sizin dininize mensup olmak zorunda değil. Evlilik dışı ilişki olabilir. Normaldir.
Yapmayacak abi bu kadar basit çocuk bakamayacaksa.
İsteyerek yaparsa kürtaja başvurur mu sence? "Kaza" diye bir şey var. Korunma yöntemleri asla tamamen korumaz.

Hayır değildir. İstem dışı hamileliklerde olmalı, o çocuğu doğurup; 15 yılını hem ona hem kendine zindan etmek mi iyi, yoksa doğmadan acısına son vermek mi? Ayrıca 10-12 haftalıktan küçükken yapılıyor. Yani acıyı hissetmiyor.
Söylediklerine katılmıyorum, kürtaj bir cinayettir.

İyi de bu bir canlının hayatına son vermenin gerçekliğini değiştirmez ki. Her türlü cinayettir bana göre.
10 haftalıkken diyoruz, canlı bile sayılmaz. Ne sinirleri gelişmiştir, öldüğünü veya yaşadığını farkına varmaz, acıyı hissetmez.

Korunma yöntemleri var. Fakat hiçbiri %100 koruma vaat edemez. Cinsel ilişki herkesin hakkı. Daha canlı bile sayılmayan bir şeyi, 10 haftalıkken aldırmak cinayet değildir.

Herkes sizin dininize mensup olmak zorunda değil. Evlilik dışı ilişki olabilir. Normaldir.
Tabii ki herkes aynı dine uymak zorunda değil haklısınız. Ben sadece, eğer buna uyulsaydı kürtaj yapılmak zorunda kalınmazdı anlamında dedim. Kusura bakmayın ama burada İslam dini doğru söylüyor. Madem istemiyorsun o zaman yapma evlenmeden.

İsteyerek yaparsa kürtaja başvurur mu sence? "Kaza" diye bir şey var. Korunma yöntemleri asla tamamen korumaz.
Bir dakika? Kimse zorla yaptırmıyor bilader, eğer ortalıkta 'Ben seks yapacağım abi' diye geziyorsa farklı yollardan cinsel ilişki deneyebilir. Kaza olursa da katlanacak sonuçlarına, kürtaj cinayettir.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    150,8 KB · Görüntüleme: 62
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı