Kürtaj cinayet midir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden cinayet diyenler cinayet değil diyenlere, cinayet değil diyenler cinayet diyenlerin fikrini değiştirmekle uğraşıyor? 😂 Sizce de çok saçma değil mi? Size mi kalmış onun fikri salın gitsin.

Kendi görüşümü belirteyim, düşünün iki çocuğunuz var fakat istemeden hamile kaldınız bu arada iki çocuğunuzda küçük bakmakta halihazırda çok zorlanıyorsunuz ve üçüncü çocuk gelirse artık kafayı sıyırma noktasına geleceksiniz. Çocuğu yapar mısınız? Bence cinayet falan değildir.

Değildir. Sizin inancınıza göre olabilir, etik olarak da çok doğru bulmuyorum. Ama bunu yapanlar genelde 16 - 18 yaş arası insanlar oluyor. Bu kişiler ne yapsın? Ekonomik durumları yok. Daha reşit değiller neredeyse. Bir de çocuğun sıkıntılı olduğu durumlar var. Hastalıklı olması gibi. Bu durumda aldırmak bence doğru olan.

Doğmak üzere? Hamilelik 38 hafta sürer. Fetüs evresine ise 12. haftada girilir. Bilişsel ve fiziksel gelişim burada başlar. Üstte anlattım niye cinayet sayılamayacağını.
Doğmak üzere, doğacak yani, sen kürtaj yapmazsan bir insan doğacak, ve sen doğacak bir insanı yok ediyorsun.
Niye? Sizin ki ile aynı. Orada döllenmiş bir yumurta var. Embriyo ile aynı yani. O da cinayet sizin mantığınıza göre. Onu da yemeyin, hesabını sorarlar.
İnsan embriyosu besin kaynağı mı?

Çocuk doğarsa kötü bir hayatı olacak da ne demek? Çocuğun kaderi sizin elinizde mi? Belki de çocuk para babası olacak bunu bilemeyiz. Bana kalırsa evet, bu bir cinayettir.
Peki bunun olma ihtimali nedir? Bir düşünün. Teem ye beem çocum bara babası olacak diye hangi birimiz diyebilir? 8 Milyar insan varsa 100 milyonu zengin sayılabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı