Kufur eden birini dava etmek

luckluckii

Hectopat
Birisi bana Eksi Sozlukte DM'den kufur etmis. Bu kisiye mahkemeye verip tazminat alabiliyor muyuz? TR'de mahkemelerin ve adaletin hali ortada. Ben darp edildigim de bile karsi taraf 2000TL ceza almisti. Eger para koparabilecegim bir şey degilse ugrasmayacagim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok büyük bir küfür yok ise ve manevi zararı yok ise uğraşılmaya değmez hocam, engelleyin geçin.
Resim eklemistim de adminler niyeyse silmis. Karsida ki tarafin isledigi sucu kullanmaya calisiyorum. Uzlasma bolumunde para teklifi gelirse kabul edecegim gelmesse siciline isleyecek. Hem ogrenir insanlara kufur etmemeyi.

Dosya Ekleri

• Inked123213_LI.jpg
    Inked123213_LI.jpg
    9,4 KB · Görüntüleme: 118
Resim eklemistim de adminler niyeyse silmis. Karsida ki tarafin isledigi sucu kullanmaya calisiyorum. Uzlasma bolumunde para teklifi gelirse kabul edecegim gelmesse siciline isleyecek. Hem ogrenir insanlara kufur etmemeyi.
Hocam bi tek o işi yapan kadınlara söylenen küfürden dolayı devlet uğraşmaz. İsterseniz gidin sizin 2-3 ayınıza yazık olur.

Hocam bence önce ekşi sözlükle iletişime geçin onlardan adama dava açacağınızı bir söyleyin zaten kişilerin cihaz serialleri ıpleri falan ekşi sözlükte kayıtlı mahkemeye gidince ekşiden aldığınız belgeleri adamın aleyhine işleyebilirsiniz.

Ayrıca serial en önemli nokta telefonun faturasında fabrikada takılan HDD'nin seriali yazıyor oradan adama ulaşır.

Ekte belirttiğiniz mesaj hakarettir. Fakat alenen herkese açık bir şekilde işlenmemiştir. Bilişim yolu ile kişiye hakaret suçu var. Savcılığa gidip ifade verirseniz ilgili web sitesini yöneten kişiden/şirketten şikayetçi olduğunuz kullanıcının İp/port bilgileri, üyelik oluştururken verdiği bilgiler elde edilir, şahıs tespiti yapılır, hakaret için kanunda belirtilen miktar tazmin edilir. Karşı taraf ile uzlaşabilirsiniz. Tek önemli nokta ise ifadede kullanıcı adı yanısıra kullanıcı ID bilgisini de belirtmelisiniz.

Bir kere LOL'de biriyle tartışmıştım, aslında çok dikkat eden biri olarak. Çok gergindim o an oyundan dolayı ve o küfür etmemesine rağmen küfür etmiştim. O sadece hakaret etmişti ama çok sinir bozucuydu ve üstüme gelmişti. Beni mahkemeye vereceğini söylemişti. Sonra kaynadı sanırım, hiçbir kayıt vs gözükmüyor.
İnternet ortamında, özellikle oyumlarda, kendiniz dikkat etmenize rağmen başkasından küfür yiyebiliyorsunuz. Bir zaman sonra siz dikkat edip, size edilince ve hiçbir şey yapamayınca, istemsizce sizi de aynı yanlışa sürükleyebiliyor. O yüzden çok fazla takılmıyorum ben.
Şahsi sosyal medya hesaplarımda yaşamadığım sürece.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı