Kulak Çınlaması

Hazır konu hortlatılmış, yazayım. Kulak çınlaması çoğunlukla stresten olur. Çözümü yoktur.

Genel de stres yapmam kulağımı temizlerken aniden tıkandı ilk başlarda iştime kaybı vardı 1 ay sonra doktora gitim kulağımı temizlediler işitme kaybım azalsada çınlama 6 aydır devam ediyor özelike yatarken çınlıyor :(

Hocam çınlamanız geçti mi?
Geçmedi ve geçmesini beklemiyorum. Benimle beraber arkadaş oldu artık herhangi bir şikayetim yok. Kulağım çınlamasa artık garip hissederim. Arttığı - azaldığı zamanlar oluyor. Stres- alkol-grip gibi şeyler olduğu zaman artıyor onlar haricinde biraz azalıyor. Yüksek sesli müzikten kaçının, kulağa su kaçırmaktan, darbe almaktan falan kaçının. Bir yerden sonra alışıyorsunuz hiç şikayetiniz kalmıyor öyle diyeyim o yüzden umudu kesmeyin. Bak 4 sene önce kulağımı keseceğim artık çok kötü diyordum son 1-2 senedir falan gram şikayetim yok. Ani işitme kaybında keşke internete yazsaydın. Ani işitme kayıplarında 48 saat içinde doktora gidilip tedavi olunursa kalıcı hasar kalmıyor deniliyordu.

Galiba aynı sorun bende de var. Özellikle çok sessiz ortamda duyuyorum bu çınlamayı. Ama çok yüksek düzeyde değil. Oyunlarda el bombasının patlaması sonucu karakterin kulağında çınlama olur ya, bende sürekli var ama çok kısık düzeyde. Bu normal mi ben de gitmeli miyim doktora 😄

Galiba aynı sorun bende de var. Özellikle çok sessiz ortamda duyuyorum bu çınlamayı. Ama çok yüksek düzeyde değil. Oyunlarda el bombasının patlaması sonucu karakterin kulağında çınlama olur ya, bende sürekli var ama çok kısık düzeyde. Bu normal mi ben de gitmeli miyim doktora 😄
Git bir işitme testi yapsınlar iltihap falan baksın bir şeyin yoksa zaten yoktur çok yüksek sesli şeyleri uzun süre falan dinleme.

Yeni konular

Geri
Yukarı