Kulaklığa Su Kaçması

Ahmet Epli

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, bu gün okulda bir arkadaşım benden müzik dinlemek için kulaklığımı istedi. Bende istemeye istemeye verdim. İstemeyerek vermemin nedeni hijyen konusunda bazı takıntılarımın olması. Her neyse verdim kulaklığı. 1 Ders sonra teşekkür ederek bana geri verdi. Bende kulaklığı kullanmadan önce bir silim felan dedim. Bir peçeteyi ıslatarak hafif hafif sildim. Sanırım sesin çıktığı yeri biraz bastırarak silmişim ki kulaklığın sağ tarafından ses biraz az ve boğuk gibi geliyor. İkisini takınca pek anlaşılacak bir durum yok ortada ama insanın canı sıkılıyor. Kulaklığı eve gelince kurutma makinasıyla kurutmaya çalıştım. Fakat bir değişiklik olmadı. Şimdi bu kulaklığın düzelme gibi bir ihtimali var mı yoksa bana yeni bir kulaklık almamı mı önerirsiniz ?

Kulaklık kuruyunca düzelirgenelde. Hijyen konusunda düşünceniz takıntı değil, gayet normaldir. Burada asıl sorunlu olan, kulaklığı isteyen arkadaşınızdır. Kulak içi kulaklıklar kişiseldir ve paylaşılmamalıdır.

Kulak içi bir kenrara internet kafede bile herkesin taktığı kulaklık takılmamalı.

Kulaklığı aldıktan sonra denemen lazımdı her eşyanızı bir kişiye verdiğinizde, hiçbir şey yapmadan çalıştırın ne olursa olsun eğer bir kusur varsa arkadaşınıza açık açık söyleyin. Eğer diyelim arkadaşının sorunu değil ıslah mendil ile sildin ama neresini sildin metal beyazı olan bas bufferını sildi isen ve içe çökme oldu ise düzelttiğinizde sorun düzelir su ile ilgisi yoktur.

Eğer Diyelim su kaçtı ama nereye kaçtı :) Su kaçması ile bozulabilecek bir kısmı bulunmaz sadece kulaklıklarda çünkü sadece mıknatıslı bölüm ve onlardan jack'a bağlanan kabloya giden kablo vardır bunların ıslanması sorun yapmaz elyaf kaplı değilse.

Hijyen doğru önemlidir ancak aşırıya kaçmadan dikkatli şekilde ürünlerinizi temizleyin ilk olarak yanlış bir şey yapmadan önce internette temizleme yöntemlerine bakın. Ucuz bir şey ise aldığın yenisini al değilse garantisi vardır ve geçmemiş ise gönder garantiye diyelim yok maalesef para ile alman lazım.

Samsung S4' ün kulaklığı o yüzden üzülüyordum. Ama az önce tekrar denedim düzelmiş mi diye. Pek bir fark hissetmedim. Sanırım kuruduğu için düzelmiş. Bu arada kulaklığın her yerini silmiştim. Silerken bastırma felan uygulamadım. Eğer arkadaşım bunu bu hale getirmiş olsa bile ona bunu bozmuşsun yenisi al diyebileceğimi pek sanmıyorum. Sonuçta bir kulaklık. Kalbi kırılabilirdi. Biraz alıngan bir arkadaş. Arkadaşımı kaybedeceğime 2-3 gün üzülürüm sonra yenisini alırım. :) Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.:)

Silerken su yerine saf alkol kullanmak daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar - uçucu olduğu içinde kalmaz, bazı durumlarda kalitesiz plastik kısımların canına okur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı