Çözüldü Kulaklığı bilgisayara takınca cızırtı geliyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Teurastaja.

Kilopat
Kulaklığı telefona taktığımda herhangi problem yaşamıyorum. Bilgisayara takınca sağ kulaklıktan cızırtı geliyor.Müzik dinlerken cızırtı sesi gelmiyor ama boştayken kafa şişiriyor cızırtı sesi.Bu sorunu nasıl çözebilirim? Kulaklığın markası JBL T110.

Çözüm
Sorunu buldum, laptopun adaptörünü başka bir prize takınca cızırtı kayboluyor. Aynı prize taktığım gibi cızırtı sesi geliyor kulaklıktan korkmaya başladım 😅.
Edit: Odamda tek priz var. Oda PowerLine bağlı yani elektriği onun üzerinden alıyorum. Prizde sorun yokmuş, PowerLine çıkarıp denedim kulaklıktan cızırtı sesi gelmedi. Kısaca PowerLine'dan kaynaklıymış.
Sorunu buldum, laptopun adaptörünü başka bir prize takınca cızırtı kayboluyor. Aynı prize taktığım gibi cızırtı sesi geliyor kulaklıktan korkmaya başladım 😅.
Edit: Odamda tek priz var. Oda PowerLine bağlı yani elektriği onun üzerinden alıyorum. Prizde sorun yokmuş, PowerLine çıkarıp denedim kulaklıktan cızırtı sesi gelmedi. Kısaca PowerLine'dan kaynaklıymış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynı sorun eskiden bende de vardı. Deneme yanılma ile sorunun meğersem kablosuz mouseun USB'sinden kaynaklandığını öğrendim. Yan yana takınca cızırtı yapıyordu. Küçük USB parçasını ön tarafa kulaklığı da arka tarafa takınca ses kesildi. Kablosuz ağlar demek ki cızırtı oluşturuyor.

Eyvallah kardeş sağ olasın ya ben de Zoom'da mikrofondan bile cızırtı gidiyordu, mikrofon açmaya korkar olmuştum. Alıcının yerini değiştim halloldu.

Konuyu hortlatmış gibi olacam ama bende de mevcut cızırtı. Ön panele kulaklığı takıyorum yanında usb lere de wifi adaptör bağlıyorum ethernet kablosuyla uğraşmamak için modem yan odada.Böyleyken cızırtı oluyor wifi adaptörü usb den çıkarınca cızırtı gidiyor. Arka mic girişlerinde sıkıntı yok oraya takınca hiçbir türlü cızırtı olmuyor.

Geri
Yukarı