Kulaklığı Çıkarınca Bilgisayarın Donması ve Kapanma

retrower

Kilopat
Sennheiser PC 363D kulaklığa sahibim. Kulaklığı taktığımda herhangi bir sorun yok, kulaklık soketini çıkardığım zaman ise PC donuyor, mavi ekran veriyor ve kapanıyor. Bunun bir ses kartı var, tüm problemin ondan olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Not: Jack'ta veya programsal bir sorun yok.

Her ikisinde de yansıtmam lazım, aynı zamanda ses de aslında hem kulaklıktan hem tv den alınırsa harika olur. Bugün vatanda bir danışacağım, yardımcı olabileceklerini söylediler. Buraya da gelişmeleri yazayım, belki diğer arkadaşlara yardımı dokunur.
Nasıl hallettiniz?

Kulaklığa sahip arkadaşlar varsa, masaüstünde simge boyutundaki kısımda 7.1 seçili ise bu sıkıntıyı yaşayabiliyorlar. İki farklı çözümü varmış, ya kulaklığı kullanmayacağınız zaman sokeyi çıkarmadan denetim masası/ ses ayarlarından Sennheiser'ı seçerek etkisizleştirebilir, ya da sağ alttaki simgelersen kulaklığa sağ tıklayıp 7.1 i devredışı bırakabilirsiniz. İsterseniz ses kartını elinizle kaydırarak da kapatabilir ve çökmeyi engelleyebilirsiniz. Benim deneyip başarılı olduğum yöntemler bunlardır.

Sennheiser PC 363D kulaklığa sahibim. Kulaklığı taktığımda herhangi bir sorun yok, kulaklık soketini çıkardığım zaman ise PC donuyor, mavi ekran veriyor ve kapanıyor. Bunun bir ses kartı var, tüm problemin ondan olduğunu düşünüyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Not: Jack'ta veya programsal bir sorun yok.

Kulaklığı çıkartmamak çözümdür.

Yeni konular

Geri
Yukarı