Çözüldü Kulaklığı görüp mikrofonu görmeme sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CauldronWizard

Hectopat
Makaleler
2
Yer
10'uncu Köy
Daha fazla  
Güncelleme: Realtek'in uygulamasından Mikrofonu tanıtabildim ancak mikrofondan gelen bir şey yok.

Satıcı tarafından toplanmış yeni sistemimde kulaklığı taktığımda sağ altta "Hangi aygıtı bağladınız" penceresinde Kulaklığı seçersem ses geliyor ama kulaklığın mikrofonu çalışmıyor. Eğer Mikrofonu seçersem mikrofonu çalışıyor kulaklık kısmı çalışmıyor.

Anakart: Gigabyte B450M SH2
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro
Driverlara baktım hepsinin son güncellemesi 2019 yılı içinde.

Ekran Görüntüsü (2).png

Sağ alttan ses simgesine tıklayıp yürütme cihazını seçin sekmesine gelince
  • Hoparlör (Realtek Audio) (Şu anda bu seçili ve sadece bu ve Acer üzerinden ses alıyorum. )
  • Realtek Digital Output
  • Acer KG221Q (Bu HDMI ile bağlanıyor)
Ekran Görüntüsü (4).png

Kulaklık ve mikrofon çıkışı ayrı olan bir kulaklık almaktan başka çözümü var mıdır?

Son düzenleme:
Son düzenleme:
Güncelleme: Realtek'in uygulamasından Mikrofonu tanıtabildim ancak mikrofondan gelen bir şey yok.

Satıcı tarafından toplanmış yeni sistemimde kulaklığı taktığımda sağ altta "Hangi aygıtı bağladınız" penceresinde Kulaklığı seçersem ses geliyor ama kulaklığın mikrofonu çalışmıyor. Eğer Mikrofonu seçersem mikrofonu çalışıyor kulaklık kısmı çalışmıyor.

Anakart: Gigabyte B450M SH2
İşletim Sistemi: Windows 10 Pro
Driverlara baktım hepsinin son güncellemesi 2019 yılı içinde.

Eki Görüntüle 474606

Sağ alttan ses simgesine tıklayıp yürütme cihazını seçin sekmesine gelince
  • Hoparlör (Realtek Audio) (Şu anda bu seçili ve sadece bu ve Acer üzerinden ses alıyorum. )
  • Realtek Digital Output
  • Acer KG221Q (Bu HDMI ile bağlanıyor)
Eki Görüntüle 474608

Kulaklık ve mikrofon çıkışı ayrı olan bir kulaklık almaktan başka çözümü var mıdır?
bendede aynı durum vardı çoklayıcı aldım düzeldi çoklayıcı alırsanız sorun ortadan kalkar

Böyle bir ürünü, gidip elden alabileceğimiz bir yer var mı? Şu sıra kargo işlemleri durmuş vaziyette bu yüzden o topa girmek hiç istemiyorum. Genelde böyle az satılan ürünler de mağazalarda pek olmuyor, internetten satıyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı