Kulaklığı mikrofon girişine takınca ses mikrofondan gelmiyor

OmerSubs

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Yeni bir sistem topladım, monte ettim. Her şey normal çalışıyor, kulaklık takıyorum, hoparlör takıyorum sesi gayet iyi alabiliyorum ama kulaklığı mikrofon girişine takınca garip bir sorun oluyor. Ses kaydedicisi sesi mikrofondan değil, ses çıkışından alıyor. Tam anlamamış olabilirsiniz, mikrofon girişine earpods takıyorum, sesi mikrofondan almıyor. Mikrofonun olduğu yere vuruyorum hiçbir ses yok. Fakat kulaklığın ses çıkış yerlerine vurduğumda oradan ses alıyor. 3 farklı telefon kulaklığı denedim hepsinde durum aynı. Tüm MSI B450M Pro-M. 2 anakarta uyumlu sürücüleri kurdum. Bu değişik olayı çözmek için nasıl bir yol izlemem gerekli? Hangi sürücüleri kurmalıyım? Sorun montajda mı? Yardım edebilirseniz çok mutlu olurum.

Sorun montajda değil sorun yazılımsal büyük ihtimalle.

416614
,

Windows 10 RS3(Build 1803) veya üstünü kullanıyorsan BIOS sitesinden Realtek U.D olan sürümü kurmanı öneririm.

Arctis 3 kullanıyorum ve driverları çok sıkıntılı bi' kulaklık olmasına rağmen temiz kurulum sonrası sadece bu driverla her şey düzgün çalıştı.

Veya bunu deneyebilirsiniz.

Görev çubuğundaki simgelerden ses simgesine sağ tıklayıp "Kayıt Aygıtları"na girin.

416615

Stereo Karışımı adlı donanımı sağ tıklayıp devre dışı bırakın.
Daha sonra kullandığınız mikrofona sağ tıklayıp etkinleştirin.

Sorun montajda değil sorun yazılımsal büyük ihtimalle.

Eki Görüntüle 416614,

Windows 10 RS3(Build 1803) veya üstünü kullanıyorsan BIOS sitesinden Realtek U.D olan sürümü kurmanı öneririm.

Arctis 3 kullanıyorum ve driverları çok sıkıntılı bi' kulaklık olmasına rağmen temiz kurulum sonrası sadece bu driverla her şey düzgün çalıştı.

Veya bunu deneyebilirsiniz.
Öncelikle yazdığınız için teşekkür ederim.
Yazdığınız tüm yöntemlerini daha önce denedim fakat herhangi bir sonuç alamadım. Sol ses çıkışı bozuk olan bir kulaklıkla denedim, sol kısma, mikrofona vurunca ses almıyor, yine aktif olan sağ ses çıkışından ses alıyor 😀 Acaba USB girişli bir headset mi kullanmalıyım ?

Telefon kulaklığının jack kısmı 4 pin şeklindedir. Ancak bilgisayarınızda kulaklık ve mikrofon girişi ayrı olduğundan ordaki pinler 3 er pin şeklindedir. Bu tarz bir kablo işinizi görücekdir.

Telefon kulaklığının jack kısmı 4 pin şeklindedir. Ancak bilgisayarınızda kulaklık ve mikrofon girişi ayrı olduğundan ordaki pinler 3 er pin şeklindedir. Bu tarz bir kablo işinizi görücekdir.
Peki kulaklığın ses çıkışından ses almasının nedeni bundan mı kaynaklanıyor ?

Benim kullandığım Laptop'da ses girişleri seninki gibi ayrı ayrı Apple marka kulaklığı kulaklık kısmına takdığımda kulaklıklar arası ses farkı oluyordu. Mikrofon kısmına takdığımda ise bilgisayar görmüyordu. Şuan bu kablodan var bende ben sadece kulaklık kısmını takıyorum. Mikrofon bilgisayarda telefondaki kadar güzel bir ses elde etmemize yaramıyor. Ses seviyesi düşük geliyor ve ayarlardan yükseltince gürültü artmaya başlıyor. Sizin sisteminiz yeni ise ses kartınızda gürültü engelleme olabilir bende olmadığından dolayı tercih etmiyorum. Kabloyu alıp denemeniz daha kesin sonuçlar elde etmemize yardımcı olur.

Benim kullandığım Laptop'da ses girişleri seninki gibi ayrı ayrı Apple marka kulaklığı kulaklık kısmına takdığımda kulaklıklar arası ses farkı oluyordu. Mikrofon kısmına takdığımda ise bilgisayar görmüyordu. Şuan bu kablodan var bende ben sadece kulaklık kısmını takıyorum. Mikrofon bilgisayarda telefondaki kadar güzel bir ses elde etmemize yaramıyor. Ses seviyesi düşük geliyor ve ayarlardan yükseltince gürültü artmaya başlıyor. Sizin sisteminiz yeni ise ses kartınızda gürültü engelleme olabilir bende olmadığından dolayı tercih etmiyorum. Kabloyu alıp denemeniz daha kesin sonuçlar elde etmemize yardımcı olur.
Yardımlarınız için teşekkürlerimi sunuyorum. Hemen sipariş ediyorum şimdi.

Öncelikle yazdığınız için teşekkür ederim.
Yazdığınız tüm yöntemlerini daha önce denedim fakat herhangi bir sonuç alamadım. Sol ses çıkışı bozuk olan bir kulaklıkla denedim, sol kısma, mikrofona vurunca ses almıyor, yine aktif olan sağ ses çıkışından ses alıyor [emoji3] Acaba USB girişli bir headset mi kullanmalıyım ?
Jakı tam takmadan deneyin bi' de.

İlk kurulum yaptığımda kulaklık sola ses vermiyordu tam taktığımda mesela.

Yeni konular

Geri
Yukarı