Kulaklığımın tek tarafına ses gelmiyor

kasilis01

Hectopat
Yeni aldığım Logitech H110 marka kulaklığı bilgisayarımda kullanırken jakı tam taktığım zaman sadece sağ hoparlörden ses geliyor. Hafif gevşetirsem her iki hoparlörden de ses geliyor. Sorun nedir? Kulaklığım arızalı mıdır? Teşekkürler.

Kablosu içten hafiften kopmuş galiba ve bunu tamir edemezsin kendin. Açarsan tam bozarsın ben denemişim.

Arkadaş sorunu çözmüş ama başka bu sorunu yaşayan kişiler varsa veya Google üzerinden bu konuyu okuyan varsa söyliyim.

Eğer sorun kulaklıktaki jakı oynatınca oluyorsa sorun jaka temas eden kablolardadır. Temassızlık olduğundan dolayı bu sorun gerçekleşir. Lehim yapılarak çözülür ve Google üzerinden ararsanız detaylı olarak nasıl lehimlendiği mevcuttur.

Eğer jakı taktığın bölümde sorun varsa büyük ihtimal ön paneli kullanıyorsundur. Zaten birçok ucuz kasada hatta bazı pahalı kasalarda bile ön panel sorun oluşturuyor zamanla...
Bu durumda ise paneli değiştirmekten veya arka paneli kullanmaktan başka çözüm yok.

Nasıl çözüldü?
Arkadaş sorunu çözmüş ama başka bu sorunu yaşayan kişiler varsa veya Google üzerinden bu konuyu okuyan varsa söyliyim.

Eğer sorun kulaklıktaki jakı oynatınca oluyorsa sorun jaka temas eden kablolardadır. Temassızlık olduğundan dolayı bu sorun gerçekleşir. Lehim yapılarak çözülür ve Google üzerinden ararsanız detaylı olarak nasıl lehimlendiği mevcuttur.

Eğer jakı taktığın bölümde sorun varsa büyük ihtimal ön paneli kullanıyorsundur. Zaten birçok ucuz kasada hatta bazı pahalı kasalarda bile ön panel sorun oluşturuyor zamanla...
Bu durumda ise paneli değiştirmekten veya arka paneli kullanmaktan başka çözüm yok.
Recep abi çözdü işte. Jack'lar sıkıntılıymış, kulaklığı telefonuma taktık canavar gibi çalışıyor. Bilgisayarın hem ön panelinde hem de arka panelinde ses sadece tek taraftan geliyor. Ya sürücüsünde bir problem var(ki en son sürüm yüklü) ya da donanımsal bir problem var jacklarda. Zaten format atıp farklı bir cdden işletim sistemi yüklemeye çalıştığımda ses sürücüsünü yükleyememiştim. Sürekli mavi ekran veriyordu bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyordu. Ayrıca 2+1 ses sistemimi de bağladım o yeşil girişten, onda da tek taraftan ses geliyor. Bilgisayarımın miadı doldu anlaşılan. (https://www.technopat.net/forum/masaustu-bilgisayarlar/11295-masaustu-pc-ses-problemi.html#post46425)

Ben de Ön jacktan kullanıyordum sol kulaklıktan ses gelmiyordu. Sizin dediğinizi yaptım artık ses geliyor..Teşekkürler

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı