Kulaklığın Bass Boost ayarı nasıl olmalı?

nacoores

Decapat
Daha fazla  
İki sorum var:
1-kulaklıkların "bass Boost" ayarı nasıl olmalı?
2-bass Boost ayarlarından Boost leveli 15-24 dB arasında olunca kulaklık biraz zorlanıyor gibi hissediyorum bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İki sorum var:
1-kulaklıkların "bass Boost" ayarı nasıl olmalı?
2-bass Boost ayarlarından Boost leveli 15-24 dB arasında olunca kulaklık biraz zorlanıyor gibi hissediyorum bir sıkıntı olur mu?

Bence kulaklık değil senin kulaklar zorlanır dikkat et derim. Aşırı arttırsanda kulaklık zorlanmaz, ses bozulur. Ona göre ayarlamışlardır bass Boost özelliği varsa. Ses bozulur derken vokalden bir şey anlayamazsın, müziğide arka plana atar yani sırf bass duyarsın belli bir noktadan sonra. İlk soruya gelecek olursak düşük tutsanda olur hatta hiç açma daha iyi bence.

Bence kulaklık değil senin kulaklar zorlanır dikkat et derim. Aşırı arttırsanda kulaklık zorlanmaz, ses bozulur. Ona göre ayarlamışlardır bass Boost özelliği varsa. Ses bozulur derken vokalden bir şey anlayamazsın, müziğide arka plana atar yani sırf bass duyarsın belli bir noktadan sonra. İlk soruya gelecek olursak düşük tutsanda olur hatta hiç açma daha iyi bence.
Zorlanıp zorlanmaması kulaklıktan kulaklığa değişim gösterir. Beats bir kulaklık bass çok açıldığında pörtlemeye başlarken, Bose bir kulaklık aynı seviyelerde bozulma olmadan işini yapabilir ama müziğin tabii ki de bir anlamı kalmaz sadece gürültü dinlersiniz. Yok ben yinede bass boosted özelliğini açmak istiyorum derseniz de bu yine kulaklıktan kulaklığa değişkenlik gösteren bişey benim kulaklığım için şuan +8 dB hassasiyet ayarında iyi iş yapıyor. Flat dinliceğim zaman kapatıyorum.

Bass leveli 15-24 dB arasında kullanmam zaten, merak ettiğim için sordum teşekkür ederim yanıtınız için.

Bass leveli 15-24 dB arasında kullanmam zaten, merak ettiğim için sordum teşekkür ederim yanıtınız için.

Kullandığınız kulaklığın özelliklerinde desteklediği dB'yi yazar ona göre kullanın ama yüksek seste kullanmanı tavsiye etmem. Ses seviyesini kendine göre ayarla.

Zorlanıp zorlanmaması kulaklıktan kulaklığa değişim gösterir. Beats bir kulaklık bass çok açıldığında pörtlemeye başlarken, Bose bir kulaklık aynı seviyelerde bozulma olmadan işini yapabilir ama müziğin tabii ki de bir anlamı kalmaz sadece gürültü dinlersiniz. Yok ben yine de bass boosted özelliğini açmak istiyorum derseniz de bu yine kulaklıktan kulaklığa değişkenlik gösteren bir şey benim kulaklığım için şu an +8 dB hassasiyet ayarında iyi iş yapıyor. Flat dinliceğim zaman kapatıyorum.

Benim kulaklık 30 dB'ye kadar destekliyor bassı hissediyorum adeta yani. Kullandığım hiçbir kulaklıkta senin dediğin şekilde pörtlemeyle karşılaşmadım sadece sırf bass dinliyorsun çok yükseltirsen.

Yaptığım denemelere göre de burada ki frekans aralıklarının tam çalıştığını sanmıyorum sanki hiçbir şey değişmiyor gibi. Tabi bu denediğiniz ses kartından tutun kulaklığın karakterine göre bir çok şeye göre değişiklik gösterir.! Sağır olmamla alakalı da olabilir ! :D
sound.JPG

Yaptığım denemelere göre de burada ki frekans aralıklarının tam çalıştığını sanmıyorum sanki hiçbir şey değişmiyor gibi. Tabii bu denediğiniz ses kartından tutun kulaklığın karakterine göre birçok şeye göre değişiklik gösterir! Sağır olmamla alakalı da olabilir! :D
Eki Görüntüle 1763607

Seninkiside müşteri hizmetlerinin: —gulahlıhda sorun yoh sizin gulahlarınız sağır. Demesine denk geldi sonda dediğin 😂😂.

Geri
Yukarı