Çözüldü Kulaklığın hoparlörleri neden bozulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Arkadaşlar, bir kulaklık tamircisi şöyle dedi: Hoparlör bozman için kulaklığa ekstra güç vermen lazım dedi. Ve telefon ve bilgisayarlar zaten yeteri kadar güç veriyor yani ekstra güç vermiyor dedi. O zaman kulaklığın hoparlörü neden bozulur, onu anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar, bir kulaklık tamircisi şöyle dedi: Hoparlör bozman için kulaklığa ekstra güç vermen lazım dedi. Ve telefon ve bilgisayarlar zaten yeteri kadar güç veriyor yani ekstra güç vermiyor dedi. O zaman kulaklığın hoparlörü neden bozulur, onu anlamadım.

Kulaklık hoparlörü (sürücü diyoruz genellikle) birçok kulaklığın maliyet olarak en ucuz parçalarındandır. Yani düşünüldüğünün aksine kulaklığın fiyatını sürücü kalitesi ya da maliyeti belirlemez.

Dolayısıyla pahalı kulaklık sürücüleri de ucuz sürücüler gibi her elektronik bileşen gibi farklı sebeplerle bozulabilir. Tabi ki pahalı kulaklıklarda genelde kalite kontrolü daha iyi olacağı (olması gerektiği) için daha az bozuluyorlar diyebiliriz.

Empedansı düşük, hassasiyeti yüksek bir kulaklığa aşırı güç verirseniz aşırı güç yüklenmesi sebebiyle bozulma ihtimali olabileceği gibi, düşme, bağlantılardaki temassızlık, kopma vs vs gibi sebeplerle de bozulabilir.
Anladım hocam peki Haporleri bozulan bir kulaklığın Haporleri tamir olur mu? Benim tamircim vardı imkansız derecede zor dedi nano robot lazım dedi o teller için dedi. Bu ne kadar doğru?

Doğrudur hocam zor bir iş sürücü tamir edildiğini hiç duymadım. Belki büyük kafaüstü kulaklıklarda sürücünün ulaşılabilir bölgelerinde ortaya çıkan ufak tefek problemler giderilebiliyor olabilir ama sürücünün iç dizaynında ortaya çıkan bir arızayı firmanın kendi teknik imkanları dışında yapmak imkansıza yakın diyebiliriz.

Ancak kulaklığın kasası açılabiliyorsa sürücüyü değiştirmek tek çözüm olabilir ama aynı sürücüyü bulabilmek de ayrı bir mesele.

Doğrudur hocam zor bir iş sürücü tamir edildiğini hiç duymadım. Belki büyük kafaüstü kulaklıklarda sürücünün ulaşılabilir bölgelerinde ortaya çıkan ufak tefek problemler giderilebiliyor olabilir ama sürücünün iç dizaynında ortaya çıkan bir arızayı firmanın kendi teknik imkanları dışında yapmak imkansıza yakın diyebiliriz.

Ancak kulaklığın kasası açılabiliyorsa sürücüyü değiştirmek tek çözüm olabilir ama aynı sürücüyü bulabilmek de ayrı bir mesele.
Yardımların için teşekkür ederim hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı