Kulaklığın jak yerinden kopması

Spontune

Kilopat
Makaleler
11
Daha fazla  
Bir anlık dalgınlıkla ayağa kalkarken kulaklıkla beraber kalktım. Bilgisayarın jak girişi çok güçlü olduğu için oradan çıkarması ve takması zor. Bu yüzden jak bilgisayarda kaldı kablo da elimde kaldı :D. Kablodan kopsaydı birleştirir sıkıntısız kullanırdım ama jak girişi yok. Tam kökünden koptu bağlaması imkansız.
S-Link Sl-858 S-Lınk 1.5 Metre 3.5Mm Jak Stereo Uzatma Fiyatı
Bunu alıp kablo tarafından keserek birleştirebilir miyim? Ya da başka bir ürün ile. Kulaklığın kablosu gerçekten çok sağlam bu yüzden jak girişinden koptu. Kablonun sağlam olması eksi bir şey olduğunu öğrendim. :p

Yok çıkardım bilgisayarda kalmadı. Jak tarafında kablo olmadığı için takılamıyor denedim plastik kısmı kestim kablolar ayrı ayrı değil anlaşılmıyor.

Jak tarafında kablo olmadığı için takılamıyor denedim plastik kısmı kestim kablolar ayrı ayrı değil anlaşılmıyor.
Resim atsan daha anlaşılır olurdu. Kablo varsa yeni jack alıp birleştirilebilir.

20160612_010139.jpg
Kabloda hiç bir sıkıntı yok sadece jak yok bu kadar.

Tamam zaten yarın elektrikçiye gideceğim. Bugün unuttum akşam hatırladım gittiğimde kapalıydı. Sabaha yaparım veya yaptırırım artık.

Elektrikçiye gittim söyledim "jak girişi koptu yapabilir misiniz?" diye. Yapmıyoruz dedi. Jak girişi aldım bağlıyorum ses gelmiyor. Arada bir sol taraftan geliyor cızırtısız geliyor yani en azından öyle bir sorun yok. Gösterdiğin jak girişinden aldım. Şimdi nasıl bağlayacağım bağlıyorum iki tarafı sağ ve sol taraftan arkadaki büyük kısımdan geçirmeden ses gelmiyor başka yerlerde baktım kabloya ateş tutuyorlar korumaları gidip temassızlık olmasın diye fakat aynısını yapıyorum yine ses gelmiyor.

Normalde lehim yapılması gerekiyormuş bilmiyorum artık. Her türlü denedim ses gelmiyor. :(

Buradaki elektrikçiler sözde elektrikçi. Bir sorum var ters bağlayıp jakı bilgisayara bağlarsak kulaklık bozulur mu? Ben her türlü denediğim için büyük ihtimal ters de bağladım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı