Kulaklığın kablosu tamir edilebilir mi?

Tiasuva

Decapat
Daha fazla  
Eve geldiğimde bebek kulaklığın kablosunu yırtmıştı ve sağ kulaktan ses gelmiyordu. Yenisi çok pahalı olduğu icin alamıyorum tamir etmenin bir yolu var mi?

IMG-20230703-WA0034.jpeg

Ya elektrik bandı ya da lehimle düzeltilebilir. Teller ince olduğu için lehimin özenle yapılması lazım. 2 şekilde de tamir edilebilir.

Eve geldiğimde bebek kulaklığın kablosunu yırtmıştı ve sağ kulaktan ses gelmiyordu. Yenisi çok pahalı olduğu icin alamıyorum tamir etmenin bir yolu var mi?

Eki Görüntüle 1846350
Ses gelene kadar kırıp ses gelen hali ile bantlayabilirsiniz ama uzun vadeli bir çözüm değildir.

Hocam o bölgeyi soyun açın sonra kablolari renklerine göre birlestirip kivirin her birini ayrica bantlayip sonra üstüne bir bant atın birbirlerine degmemeliler ayrıca direk kivirirsaniz olmaz birlestirmeden önce cakmakla yakmaniz lazım dışında plastik gibi bir şey var o kablolarin.

Gördüğüm kadarıyla tek bir ince tel kopmuş gibi. Dışındaki siyah yeri yan keskiyle çok baskı uygulamadan soyun. Kopan kablonun uçlarını soyup birleştirip test edin. Eğer düzelirse bantlayıp kullanın.

Arkadaşların dediğişekildede yapılabilir yada bilginiz varsa kulaklığı sökün sonra kopan kabloyu başka bir kablo ile değistirip lephimleyin sorun çözülecektir

Hocam kesik tarafı alıp birleştirip üzerine elektrik bandı sararsanız sıkıntı olmaz.
Ya elektrik bandı ya da lehimle düzeltilebilir. Teller ince olduğu için lehimin özenle yapılması lazım. 2 şekilde de tamir edilebilir.
Ses gelene kadar kırıp ses gelen hali ile bantlayabilirsiniz ama uzun vadeli bir çözüm değildir.
Hocam o bölgeyi soyun açın sonra kablolari renklerine göre birlestirip kivirin her birini ayrica bantlayip sonra üstüne bir bant atın birbirlerine degmemeliler ayrıca direk kivirirsaniz olmaz birlestirmeden önce
Gördüğüm kadarıyla tek bir ince tel kopmuş gibi. Dışındaki siyah yeri yan keskiyle çok baskı uygulamadan soyun. Kopan kablonun uçlarını soyup birleştirip test edin. Eğer düzelirse bantlayıp kullanın.

yakmaniz lazım dışında plastik gibi bir şey var o kablolarin.
Hepinizin dediklerini babamla beraber denedik ancak olmadi. Yarin daha detayli bakacagiz ama sorun baska birsey mi acaba ?

Arkadaşların dediğişekildede yapılabilir yada bilginiz varsa kulaklığı sökün sonra kopan kabloyu başka bir kablo ile değistirip lephimleyin sorun çözülecektir
Bu mantikli geldi jax kablosunu nasıl temin edebilirim.

Hepinizin dediklerini babamla beraber denedik ancak olmadi. Yarin daha detayli bakacagiz ama sorun baska bir şey mi acaba?

Kabloyu yakıp birleştirdiniz değil mi yani o içinden 4 tane falan tel çıkıyordu galiba onlari yakmaniz lazım birlestireceginiz kısımları cakmakla.

Hepinizin dediklerini babamla beraber denedik ancak olmadi. Yarin daha detayli bakacagiz ama sorun baska bir şey mi acaba?

Bu mantikli geldi Jax kablosunu nasıl temin edebilirim.

O şekilde daha sağlıklı olur kablonun tam orasında kopuk olduğuna emin misiniz bu arada genelde tam jakin ucundaki kısım kırılıyor eğer olmazsa arkadaşın dediği şekilde mantıklı nereden temin edebilirsiniz bilemiyorum ama.

Kabloyu yakıp birleştirdiniz değil mi yani o içinden 4 tane falan tel çıkıyordu galiba onlari yakmaniz lazım birlestireceginiz kısımları cakmakla.

O şekilde daha sağlıklı olur kablonun tam orasında kopuk olduğuna emin misiniz bu arada genelde tam jakin ucundaki kısım kırılıyor eğer olmazsa arkadaşın dediği şekilde mantıklı nereden temin edebilirsiniz bilemiyorum ama.

Dediginiz yakma işlemi lehim mi oluyor?

Eve geldigimde oda daginikti cocugun girdiği belliydi. PC'ye oturdum kulakligi kafama takinca sagdan ses gelmedigini fark ettim bende kabloyu inceledim ve bu kesigi gordum yani sorun baska bir şey de olabilir ama aklima gelmiyor yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı