Çözüldü Kulaklığın mikrofon sesi az

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
PC'deki ses gösteren yerden sırasıyla önce sağ tık yapıp ''Ses Efekti'' ne tıklıyoruz.Açılan pencerede ''Kayıt'' olan sekmeye geçiyoruz.Buradan mikrofonun üstüne iki kere tıkıyoruz.Açılan yerden düzeylere geçip ses düzeyini 100,bası da +30.0dB'e alırsanız sorununuz düzelecektir.
PC'deki ses gösteren yerden sırasıyla önce sağ tık yapıp ''Ses Efekti'' ne tıklıyoruz.Açılan pencerede ''Kayıt'' olan sekmeye geçiyoruz.Buradan mikrofonun üstüne iki kere tıkıyoruz.Açılan yerden düzeylere geçip ses düzeyini 100,bası da +30.0dB'e alırsanız sorununuz düzelecektir.

Çözüm
Teşekkürler düzeldi :)

PC'deki ses gösteren yerden sırasıyla önce sağ tık yapıp "ses efekti" ne tıklıyoruz. Açılan pencerede "kayıt" olan sekmeye geçiyoruz. Buradan mikrofonun üstüne iki kere tıkıyoruz. Açılan yerden düzeylere geçip ses düzeyini 100, bası da +30.0Db'e alırsanız sorununuz düzelecektir.

Merhaba hocam bende dediğiniz DB kısmı çıkmıyor aynı sorunu yaşıyorum çözemezsem iade edeceğim. Nasıl açarım o bölümü acaba?

Sesim sanki yan odadan konuşuyormuş gibi geliyor. Almadan önce YouTube'da izlediğimde yayıncılar çok memnundu ama anlayamadım.

Dosya Ekleri

• asdas.jpg
    asdas.jpg
    19,9 KB · Görüntüleme: 46
  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    22,8 KB · Görüntüleme: 33
Atayım hocam size hangileri lazım? Kulaklık mikrofon Rampage SN-RW4 kullanıyorum bu arada. USB girişli.
Anladım şimdi. USB girişli olduğundan göstermiyor olabilir. Diğer pencerelerin de resimlerini atarsanız ve mikrofon penceresini açmadan önce sağ tık yapıp resmini atarsanız inceleyeyim. Mikrofon girişine bağlama şansınız yok mu?
Sonra bir de bunu deneyin. Başlangıç > Ayarlar > Sistem Ses seçeneğini belirleyin. Buradan mikrofonu seçtiğinizde ne çıkıyor?
Realtek HD Audio Yöneticisi'ne girip Hoparlör Jak'ına çift tıklayın. Gelen pencereden 3. seçeneği (Kulaklık) seçin ve tamam deyin. Daha sonra pencereden Mikrofon'u seçin. Bu kısımda Mikrofon Desteğini açın. Desibel'i yükseltip tekrardan minimum'a çekin. Sorun çözülür.
Bu şekilde de olabilir.

Son düzenleme:
Realtek HD Audio yöneticisi bulunmuyor sistemde hocam kurmaya çalışıyorum kurulu diyor kaldırıyor. Yeniden başlatıyor tekrar kaldırıyor tekrar kuruyor. Sürekli aynı işlemi tekrarlattı. Sistemi yeni topladım bir kez yüklemiştim Realtek'i diye hatırlıyorum.

Dosya Ekleri

• resim1.jpg
    resim1.jpg
    30 KB · Görüntüleme: 41
  • resim2.jpg
    resim2.jpg
    29,2 KB · Görüntüleme: 12
  • resim3.jpg
    resim3.jpg
    34,5 KB · Görüntüleme: 18
  • resim4.jpg
    resim4.jpg