Kulaklığın mikrofon ve hoparlör dönüştürücünün ses kalitesindeki sıkıntısı

PowerfulMan

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar benim kulaklığım jak girişli bir kulaklık ve ilk defa masaüstü bilgisayara geçtim. Kulaklığın mikrofonunu kullanmak için jakı hem hoparlör hem de mikrofon yapan dönüştürücüye takmam gerekiyor yeşili yeşile pembeyi pembeye taktığım zaman kulaklığın sesi garipleşiyor yani özetle kulaklığı dönüştürücüsüz kullandığım zamanki ses kalitesi ile dönüştürücülü ses kalitesi bambaşka bu sorunu nasıl çözebilirim? Çünkü mikrofonu kullanmam lazım ve kullandığım zaman bilgisayardan gelen ses kötü.

Harici ses kartı kullanabilirsin. Düşük bir ihtimalle sorun dönüştürücüde ancak büyük ihtimalle bilgisayarınızın ses kartı kötü.

Kulaklığı dönüştürücüsüz bir şekilde yeşil jack girişine taktıktan sonra ses kalitesini kontrol eder misiniz?

Harici ses kartı kullanabilirsin. Düşük bir ihtimalle sorun dönüştürücüde ancak büyük ihtimalle bilgisayarınızın ses kartı kötü.

Kulaklığı dönüştürücüsüz bir şekilde yeşil jack girişine taktıktan sonra ses kalitesini kontrol eder misiniz?

Dönüştürücüsüz takınca sıkıntı yok. Anakartım ASUS Prime H510M-K ses kartı iyi olması lazım. Dönüştürücü kulaklığın kendi dönüştürücüsü.

Geri
Yukarı