Kulaklığın mikrofununu bilgisayar görmüyor

Şuan Windows 10 yüklü değil mi? Hızlı geri dönüş yapılsa yani konuya hızlı mesaj yapılsa belki kısa sürede çözerdik. Aygıt yöneticisinden resim istedim ama verilmedi.

Anakarta ait ses sürücüsünü şuradan indirip yükleyin.

gönderdim resini

Kulaklıkta 3 çizgi varsa kulaklığın kendi mikrofonu da var demektir. Eğer bilgisayardaki giriş çiftliyse mikrofon çalışmaz.
evet çift

Evet.

Kulaklığın ucunda 2 jak var değil mi? 4 bölümden oluşan tek jak olursa söyle bize. Eğer üç çizgili yani dört bölümden oluşan tek jak ise masaüstünde problem olabilir.

3 tane siyah çizgi var.

Yani tek fiş mi var? Öyle ise sıkıntı giriş yerinde. Bazı kulaklıklarda iki fiş olur ve biri kasada hoparlöre giderken diğeri kulaklığa gider. Bazılarında ise tek fiş olur ve bu hepsini kaplar. Laptoplarda onlar için giriş olur zaten.

Tek fişli bir kulaklık ise büyük olasılık yukarıda arkadaşın dediği hepsi bir arada olandır. Önceki kullanılan bilgisayar Laptop muydu?

Evet.

Kulaklığın ucunda 2 jak var değil mi? 4 bölümden oluşan tek jak olursa söyle bize. Eğer üç çizgili yani dört bölümden oluşan tek jak ise masaüstünde problem olabilir.

Ben orayı kurcalarken ses tamamen ekrandan çıkıyor şu an.

Yani tek fiş mi var? Öyle ise sıkıntı giriş yerinde. Bazı kulaklıklarda iki fiş olur ve biri kasada hoparlöre giderken diğeri kulaklığa gider. Bazılarında ise tek fiş olur ve bu hepsini kaplar. Laptoplarda onlar için giriş olur zaten.

Tek fişli bir kulaklık ise büyük olasılık yukarıda arkadaşın dediği hepsi bir arada olandır. Önceki kullanılan bilgisayar laptop muydu?

Evet önceki bilgisayarım laptopdu.

Evet önceki bilgisayarım laptopdu.

Kasanda şu şekilde giriş yoksa hiç uğraşmayalım dönüştürücü alın. Resimdeki giriş tek fişli kulaklıklar içindir. Eğer kasada iki giriş varsa dönüştürücü alacaksınız.

Dosya Ekleri

• 01.png
    01.png
    191 KB · Görüntüleme: 7

Yeni konular

Geri
Yukarı