Çözüldü Kulaklığın ucu USB girişine dokununca ekran gitti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

just chillin

Hectopat
Makaleler
2
RAM
4GB (1x4) Crucial, 1600MHz, CL11, 1rx8
Ekran kartı
Intel(R) HD Graphics
İşlemci
Celeron N3060
Arkadaşlar olay az önce oldu ve ilk defa başıma geldi. Oda karanlıktı kulaklığı takacaktım, gayri ihtiyari kulaklık yerine değil de yanındaki USB yerine takacak gibi oldum, kulaklığın ucu oraya değer değmez ekran karardı, ekranda dikey çizgiler gidip gelmeye başladı. Sebebini tam açıklar mısınız? Ve bir daha tekrarlar mı?
Bilgisayarı yeniden başlatınca düzeldi ama sorun ne tam bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam USB girişlerini kısadevre ettirmişsiniz. USB yuvasını kullanılamaz hale getirebilir hatta anakarta bile zarar verebilir. Tehlikeli.
Arkadaşlar olay az önce oldu ve ilk defa başıma geldi. Oda karanlıktı kulaklığı takacaktım, gayri ihtiyari kulaklık yerine değil de yanındaki USB yerine takacak gibi oldum, kulaklığın ucu oraya değer değmez ekran karardı, ekranda dikey çizgiler gidip gelmeye başladı. Sebebini tam açıklar mısınız? Ve bir daha tekrarlar mı?
Bilgisayarı yeniden başlatınca düzeldi ama sorun ne tam bilmiyorum.
anakart kendini korumaya almış diye biliyorum fişi çıkarın 15 vey 30 dk sonra fişi takıp açın

Anakart kendini korumaya almış diye biliyorum fişi çıkarın 15 vey 30 dk sonra fişi takıp acın ama bunu kapanıp açılmadıgı yapın süre anakart modeline göre değişebilir 2 saati geçer açılmazsa tamirciye gitmesi lazım.

Şu an ekran normal durumda, ve bu olay olalı yaklaşık 25 dk geçti. Yine de fişi çıkarıp daha sonra mı tekrar takmalıyım?

Bunu USB girişini kontrol etmek için yapacağım değil mi, bunu yapmanın anakartla ilgisi var mı?

Şu an çalışır durumda ve problem yoksa gerek yok anakart yanmadan önce kendini korumaya alıyor kapanıyor şu an böyle durum yoksa gerekmez.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı