Kulaklığın Yaptığı Ağırlık Hissi

Ihsane

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam. Kulaklık takan kişilerin yoğunlukta olduğunu düşünerek buraya yazmak istedim belki deneyim etmiş birileri vardır diye. Kulaklığı taktıktan sonra bir oyuna girdiğimde veya bir müzik dinlemeye başladığımda yaklaşık bir saat sonra zihnime bir ağırlık çökmeye başlıyor ve çevreme yönelik farkındalığım neredeyse sıfırlanıyor. Ne oynadığım oyundan bir şey anlıyorum ne de dinlediğim, izlediğim şeyden. O an ne yapıyorsam odağımı bir türlü onun üstünde toplayamıyorum. Aynı şekilde dışarıda da sesli ortamlarda bunu yaşıyorum sanki o sesler zihnimde birikiyormuş gibi oluyor. Bu ağırlık hissi zihnime çöktükten sonra konuşurken istediğim kelimeleri bulmakta zorlanıyorum ve çevreme yönelik farkındalığım adeta kayboluyor. Uzun süredir bu şekilde devam ediyor ve zaman zaman gerçekten günlük yaşantımı kötü etkiliyor. Buna benzer bir şey yaşamış olan varsa en ufak önerilerini bile merakla bekliyorum.

Kulaklık açısından bir sıkıntı yaşamıyorum fakat şu dışarıda oluyor dediğiniz olay bende de oluyor. Okulda da çok uyuyan biriyimdir. Günlük yaşamda da ne dikkatim toplu durabilirim ne halim vardır ne gücüm. Bu yüzden kan testi yaptırdım geçen gün. Sonuçlarına yarın bakacağım. Belki ondan kaynaklanıyor olabilir.

Geçmiş olsun öncelikle dediğiniz gibi zihnime bu ağırlık hissi çöktükten sonra ne kadar uyumuş olursam olayım uyku hali bana da oluyor ve uyuma ihtiyacı hissediyorum. Belki bağlantılı bir şeydir.

Yeni konular

Geri
Yukarı