Kulaklık alırken nelere dikkat edilmeli?

Kulaklığı sıfır aldınız diye biliyorum, DAC için de acele etmeyin. İlla alacaksanız da Amazon üzerinden Creative Sound Blaster Play 4 alabilirsiniz. 300 küsür liraya geliyor sıfırı.
Hocam gerçekten sıfıra bence gerek yok. Uygun fiyata çok güzel DAC'lar var sarı sitede, param güvende ile alınıp denenip devam edilebilir. Ha tabi bütçe el veriyorsa o başka, o zaman arzular şelale olur :D Ben G1'i 400 TL'ye aldım, az kullanılmış sıkıntısız. 300 ohm'a kadar çıkabiliyor ve 7.1 ses isteyen için o da var. Bence bir ev kullanıcısı, hatta yarı profesyonel işler için bile yeterli bir setup diye düşünüyorum.

Şu an kargoda hocam. Bir hocam DAC alacaksanız sağlam DAC alın demişti, ömürlük. Belki ikinci el pazarından güzel bir DAC alabilirim diye düşünmüştüm.

Hocam ilerde ciddi paralar dökerim kulaklığa demiyorsanız (ki Sennheiser HD560S gibi bir kulaklığı da çok rahat besleyebiliyor.)
Bir kez alayım diyorsanız da:
İki farklı bütçede ürünü örnek olarak attım. İsterseniz bunların ikinci ellerini kovalayabilirsiniz.
Edit: @EQUARIA hocam doğru diyor. Alttaki pahalı DAC'a bir alternatif de Fiio New K3 olabilir.

Bu arada ben müzik için DAC konusunda FiiO öneriyorum. Creative ve Sennheiser genelde oyun odaklı üretiyor bu ürünlerini.

Merhaba arkadaşlar, acaba kullaklık alırken dikkat ettiğiniz şeyleri anlatabilir misiniz? Benim bütçem az ama daha yüksek bütçeye sahip olsaydım da nelere dikkat etmem gerekirdi? Ben oyun için arıyorum ama müzik dinlemek için soruyorum daha çok.
Bütçe: 1000 TL civarı.
Mikrofonlu istiyosanız mikrofon kalitesine,

Normal oyun ve müzik için bass,tiz,ses ve 7.1 olmasına, ses düzeyine dikkat edilmeli

Tüm hocalarıma çok teşekkür ederim. İyice düşünüp bir karar vereceğim. Birkaç güne açıklarım gibi geliyor.

Şiddetle Oppo tavsiye ederim. Şu an Oppo Air2Pro indirimde. Ama pahalı olması durumunda 649 TL'lik Oppo enco 2 tavsiyem. Yüksek ses, bas desteği ve oyuncu modüllü...
Hocam kulak üstü kulaklık almayı düşünüyorum. Oyun odaklı yada bass odaklı değil.

Hangi kulakligi alacaginiza da bagli tabi ki ama DAC icin kulaklik butcesinden kismak hic mantikli degil bence.
Hocam hocalarım bu bütçe için önerim yaptı. Çok profesyonel modeller bütçemi fazla aşıyor. Mesela lambalı modeller :)

Kulakiçi kulaklıkların çok iyi ses verebileceklerini pek sanmıyorum:(

Yeni konular

Geri
Yukarı