Kulaklık alırken nelere dikkat edilmeli?

Öneriniz nedir hocam?
Öneri bütçeye bağlı. Benim gözümde Focal'in üstüne çıkabilecek bir marka yok. Ayrıca iyi bir akustikle düzgün dizilmiş bir hoparlör setinin ses kalitesi tüm kulaklıklardan daha üst seviyede olur. Bunu da unutmamanızı öneririm.

Çok fazla bir bütçem yok hocam, 1k civarı.
HD681 mantıklı fakat bir tık konforsuzdur. Ben trafik cezamı ödemek için satmıştım ama konforu da rahatsız etmiyor değildi. DAC alana kadar çok tatmin etmeyebilir ama DAC alınca tadına varırsınız.

Yalnız saydığınız markalardan Sennheiser ve klipsch hariç stüdyoda kullanılabilecek bir marka yok. Çünkü bu markalar kulaklık değil referans hoparlörler üretiyorlar. Ayrıca Sennheiser ile Behringer arasında devasa fiyat farkları bulunmamakta. Creative de kulaklıklarıyla değil ses kartlarıyla öne çıkan bir firma.

Hoparlör değil kulaklıkta üretmekteler.
Araştırmanızı öneririm 1 tanesi yurt dışı sadece oda TR gonderimi varsa alınır.

Öneri bütçeye bağlı. Benim gözümde Focal'in üstüne çıkabilecek bir marka yok. Ayrıca iyi bir akustikle düzgün dizilmiş bir hoparlör setinin ses kalitesi tüm kulaklıklardan daha üst seviyede olur. Bunu da unutmamanızı öneririm.
Bir yeğenim var hocam, mümkün değil.

Arkadaşlar HD681 EVO bulamıyorum ki :(

Hoparlör değil kulaklıkta üretmekteler.
Araştırmanızı öneririm 1 tanesi yurt dışı sadece oda TR gonderimi varsa alınır.
Bana saydığınız markaların stüdyo kulaklıklarını atar mısınız? Atmazsanız yanlış bilgiden sizi raporlayacağım. Dediğiniz markalar kullanıcıya yönelik bluetooth kulaklık modelleriyle ya da profesyonellere yönelik hoparlör modelleriyle öne çıkıyorlar. Ayrıca Bang Olufsen, Bowers&Wilkins, Burmeister, Harman Kardon gibi markalar adlarını arabaların premium hoparlör sistemlerini üreterek duyurmuş firmalar.

Bir yeğenim var hocam, mümkün değil.

Arkadaşlar HD681 EVO bulamıyorum ki :(
Superlux Hd681 Kulaklik Fiyatları ve Özellikleri Bendeki model buydu.

Bana saydığınız markaların stüdyo kulaklıklarını atar mısınız? Atmazsanız yanlış bilgiden sizi raporlayacağım. Dediğiniz markalar kullanıcıya yönelik Bluetooth kulaklık modelleriyle ya da profesyonellere yönelik hoparlör modelleriyle öne çıkıyorlar. Ayrıca bang olufsen, bowers&wilkins, burmeister, harman kardon gibi markalar adlarını arabaların Premium hoparlör sistemlerini üreterek duyurmuş firmalar.

Superlux Hd681 Kulaklik Fiyatları ve Özellikleri bendeki model buydu.

Stüdyo demedim o markaların tamamı 2. blouetooth kulaklık diye bir şey demedim sadece kulaklık olarak bahsettim.
Kablosuz veya kablolu olan modelerini kulak üstü olarak attım. Param olsa alırdım hepsini müziği severek dinleyen birisiyim :D (özellikle yurt dışına gidip alırım daha Premium pahalı nadir modelerini almak icin.)
Harman markasını soylemediğim icin atmadım.

Ben stüdyo modellerinden bahsediyorum siz benim yorumuma beğenmedim emojisi atıp hayır var diyorsunuz. Biz burada stüdyo kulaklık modellerinden bahsediyoruz. Benim sizden talebim de bu yöndeydi zaten. Attığınız tüm kulaklıklar konusunda bilgim var. Hatta HX ve PX7 modellerini denedim. Aynı zamanda PI7 modelini de denedim bu markalar özelinde. HD559 modeli hakkında da deneyim sahibiyim. Dediğiniz markalar güzel markalar da olsa hoparlör konusunda daha gelişmiş ayrıca konumuzla alakası olmayan markalar. Konunun daha fazla dağılmaması için ben önerimi yaptım. Bana kalırsa bütçe artırılıp Sennheiser bakılmalı. Artırılamıyorsa da HD681 ve iyi bir DAC alınıp en azından bir giriş yapılmalı.

Bana saydığınız markaların stüdyo kulaklıklarını atar mısınız? Atmazsanız yanlış bilgiden sizi raporlayacağım. Dediğiniz markalar kullanıcıya yönelik bluetooth kulaklık modelleriyle ya da profesyonellere yönelik hoparlör modelleriyle öne çıkıyorlar. Ayrıca Bang Olufsen, Bowers&Wilkins, Burmeister, Harman Kardon gibi markalar adlarını arabaların premium hoparlör sistemlerini üreterek duyurmuş firmalar.

Superlux Hd681 Kulaklik Fiyatları ve Özellikleri Bendeki model buydu.
Hocam şu an satın alıyorum umarım ses konusunda beni üzmez. Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum :)

Ben stüdyo modellerinden bahsediyorum siz benim yorumuma beğenmedim emojisi atıp hayır var diyorsunuz. Biz burada stüdyo kulaklık modellerinden bahsediyoruz. Benim sizden talebim de bu yöndeydi zaten. Attığınız tüm kulaklıklar konusunda bilgim var. Hatta HX ve PX7 modellerini denedim. Aynı zamanda PI7 modelini de denedim bu markalar özelinde. HD559 modeli hakkında da deneyim sahibiyim. Dediğiniz markalar güzel markalar da olsa hoparlör konusunda daha gelişmiş ayrıca konumuzla alakası olmayan markalar. Konunun daha fazla dağılmaması için ben önerimi yaptım. Bana kalırsa bütçe artırılıp Sennheiser bakılmalı. Artırılamıyorsa da HD681 ve iyi bir DAC alınıp en azından bir giriş yapılmalı.
Hocam bütçe ne kadar artırılmalı?

Şuan 1K'ya gelmedik ve daha da çıkabilirim ama çok fazla değil.

Ne kadar cok bütçe artırırsan o kadar iyi.
Şu an kulaklık ile DAC 1200 civarı bir şey tutuyor.
Eğer kulaklığa 1200 ve DAC alacaksam sanırsam o çok mümkün değil:(

Geri
Yukarı