Kulaklık alırken ses kalitesini nasıl anlaşılır?

ŞEFO

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Kulaklık almak istiyorum birkaç model inceledim ses kalitesini hangi değerle bakarak anlayabilirim?

Şu anda baktığım modeller Corsair HS35--Logitech G332 arasında kaldım.

Sürücü boyutları ikisi de 50mm onun harici hangi değerlere bakabilirim... İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanmadıktan sonra anlayamazsın. Herkesin sesten beklentisi başka, sürücüler istediği kadar kaliteli olsun hepimizin kulak yapısı ve sesten algıladığı şey başka. Konu uzar, HiFi sistemlere kadar gider. Senin hoşuna giden ses benim hoşuma gitmeyebilir. Deneyerek satın almakta ülkemizde mümkün değil.

Ama genel olarak konuşacaksak bu ürünler daha çok bilgisayar oyunlarında ses kasmak, müzikleri iyi kalitede dinlemek için varlar. Yani spesifik bir isteğin varsa, atıyorum bass yoğunluklu ses almak istiyorum gibi, bunu sana verebilecek kulaklıklar değildir ne yazık ki.

Ha bana soracak olursan, Logitech kulaklıklarını da kullandım, Corsair kulaklıklarını da kullandım ve şu anda da kullanıyorum, ben Corsair tercih ederim. Corsair kullandığım için söylemiyorum, benim tecrubeme göre Corsair’de ses kalitesi bir tık daha iyi. Ama bu bana göre olanı. Bir başkası beğenmeyebilir.

Kullanmadıktan sonra anlayamazsın. Herkesin sesten beklentisi başka, sürücüler istediği kadar kaliteli olsun hepimizin kulak yapısı ve sesten algıladığı şey başka. Konu uzar, Hi-Fi sistemlere kadar gider. Senin hoşuna giden ses benim hoşuma gitmeyebilir. Deneyerek satın almakta ülkemizde mümkün değil.

Ama genel olarak konuşacaksak bu ürünler daha çok bilgisayar oyunlarında ses kasmak, müzikleri iyi kalitede dinlemek için varlar. Yani spesifik bir isteğin varsa, atıyorum bass yoğunluklu ses almak istiyorum gibi, bunu sana verebilecek kulaklıklar değildir ne yazık ki.

Ha bana soracak olursan, Logitech kulaklıklarını da kullandım, Corsair kulaklıklarını da kullandım ve şu anda da kullanıyorum, ben Corsair tercih ederim. Corsair kullandığım için söylemiyorum, benim tecrubeme göre Corsair'de ses kalitesi bir tık daha iyi. Ama bu bana göre olanı. Bir başkası beğenmeyebilir.

Katılıyorum. Yine de bir sormak istedim. Sanırım tercihimi Corsair'den kullanacağım. Teşekkürler.

Geri
Yukarı