Çözüldü Kulaklık çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

atadam4

Decapat
Kulaklıkta mikrofon var fakat kasaya takabileceğim yalnızca bir adet kablosu var. Mikrofon kısmına takınca hoparlör, hoparlör kısmına takınca da mikrofon çalışmıyor. Bir çözümü var mıdır?

Çözüm
Merhaba tekrardan. Fark ettim ki kasanın hoparlör jak girişinde herhangi bir problem olmasa da mikrofon kısmı biraz problemli. Kabloyu takıyorum fakat sertçe ittirmeden/döndürmeden çalışmıyor. Mikrofon kısmıyla uğraşırken hoparlör kısmı da yerinden çıkıyor. Bunu kendim tamir edebilir miyim yoksa bir bilgisayarcıya mı götürmem gerekir?

Hocam eğer varsa anakartın jak girişlerini deneyebilirsiniz.
Tavsiyeniz için teşekkürler hocam, işe yaradı. Fakat arka paneldeki kısımlardan ön hoparlör çıkışı adlı kısmı kulaklık olarak değiştirdim ve bunun sonucunda hoparlör işlevsiz kaldı. Hoparlörü hat girişinde (görseldeki gibi) takarsam problem çözülür mü?
Hocam ses sistemleri konusunda pek bilgim yok. Deneyebilirsiniz ama.
İsterseniz bu sorunla ilgili başka bir konu da açabilirsiniz. Eğer önceki mesajım sorununuzu çözdüyse çözüm olarak işaretlerseniz sevinirim.

Tavsiyeniz için teşekkürler hocam, işe yaradı. Fakat arka paneldeki kısımlardan ön hoparlör çıkışı adlı kısmı kulaklık olarak değiştirdim ve bunun sonucunda hoparlör işlevsiz kaldı. Hoparlörü hat girişinde (görseldeki gibi) takarsam problem çözülür mü?

Hocam tam olarak ne yaptınız anlamadım ama yeşil olana kulaklığı, pembe olana mikrofonu ve mavi olana da hoparlörü bağlıyor olabilmeniz lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı