Kulaklık desibeli son ses seviyesini etkiler mi?

eneessavas

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. Daha önce JBL 500 BT kullandım. Müzik açıp son ses seviyesinin desibeline baktıgımda 96, 97 desibel görünüyordu. Şimdi Skullcandy Crusher diye bir kulaklık var. O kulaklıgı alacağım bass konusunda en iyisi ama baktıgımda 90 desibel diyor internette. Şimdi bu kulaklıgın son ses seviyesi JBL 500 BT'den az mı oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz hassasiyet değeri olabilir. Kabaca evet, ses seviyesi daha yüksek denebilir ama Enes Özen'in TWS'lere yaptığı gibi bir testle son sese alıp ölçerek karşılaştırmak lazım. Kağıt üzerindeki sayılardan çıkarım her zaman mümkün olmuyor kulaklık sektöründe. Mesela 62 ohm bir AKG kulaklık var, çok güç istemez zannediliyor ama hayvan gibi amfi ihtiyacı oluyor. @246675 daha iyi bilir.

Skullcandy'den uzak durun hocam âman diyeyim. 😂
Kulaklığın bass özelliği iyi olabilir ona lafım yok.
Ben Skullcanyd Indy Evo kullanmıştım.
Kulaklığın bağlantı kopması, eşleştirme gibi rahatsız edici sorunları vardı, iade ettim.

Desibel kulaklığın size sağlayacağı güç şiddeti yani ses yüksekliğidir fakat bunun yüksek olması muazzam ses alacağınız veya kaliteli ürün olduğu anlamına gelmez. (Keza düşük olması da öyle) Makbulü desibelin yüksek olanı ve sesin netliğindeki bozunumunu, aktarımdaki kaybı kaldırması daha doğrusu en aza indirmesidir ki bu durumda da devreye empedans değeri ve sürücü boyutu girer. Bahsettiğiniz kulaklığın da bass konusunda "en iyi" olduğunu kim iletti bilmiyorum.

Skullcandy'den uzak durun hocam âman diyeyim. 😂
Kulaklığın bass özelliği iyi olabilir ona lafım yok.
Ben Skullcanyd Indy EVO kullanmıştım.
Kulaklığın bağlantı kopması, eşleştirme gibi rahatsız edici sorunları var.

1000, 1600 civarı bir şey öner ama Anker olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Desibel kulaklığın size sağlayacağı güç şiddeti yani ses yüksekliğidir fakat bunun yüksek olması muazzam ses alacağınız veya kaliteli ürün olduğu anlamına gelmez. (Keza düşük olması da öyle) Makbulü desibelin yüksek olanı ve sesin netliğindeki bozunumunu, aktarımdaki kaybı kaldırması daha doğrusu en aza indirmesidir ki bu durumda da devreye empedans değeri ve sürücü boyutu girer. Bahsettiğiniz kulaklığın da bass konusunda "en iyi" olduğunu kim iletti bilmiyorum.

1000, 1600 civarı bir şey öner ama Anker olmasın.
Şöyle bir konu vardı hocam;

Desibel kulaklığın size sağlayacağı güç şiddeti yani ses yüksekliğidir fakat bunun yüksek olması muazzam ses alacağınız veya kaliteli ürün olduğu anlamına gelmez. (keza düşük olması da öyle) makbulü desibelin yüksek olanı ve sesin netliğindeki bozunumunu, aktarımdaki kaybı kaldırması daha doğrusu en aza indirmesidir ki bu durumda da devreye empedans değeri ve sürücü boyutu girer. Bahsettiğiniz kulaklığın da bass konusunda "en iyi" olduğunu kim iletti bilmiyorum.

Bu fiyatta en iyisi oldugunu bana YouTube iletti.

Yeni konular

Geri
Yukarı