Kulaklık kablosunun dolanması nasıl engellenir?

TrayinG_E

Decapat
Daha fazla  
Kulaklık kablosunu nasıl dolanmasını nasıl engellerim çok fazla dolanıyor ve bunun içindeki kablolara zarar verdiğini düşünüyorum. Ne yapmam lazım da dolanmasını engellerim?
Makaron kablo diye bir şey var alayım mı onu?

Kulaklık kablosunu nasıl dolanmasını nasıl engellerim çok fazla dolanıyor ve bunun içindeki kablolara zarar verdiğini düşünüyorum. Ne yapmam lazım da dolanmasını engellerim?
Kulaklık kulakiçi ise çantana atmadan önce kulaklıklar için yapılan minik kaplara sarıp koyabilirsin. 5-10TL en fazla.

Eğer bir çözüm bulamazsan kablolar zamanla kırılmaya başlıyor. Benim eski kulaklığım bu nedenden dolayı bozulmuştu. Temassızlık olmaya başlıyor bir süreden sonra. Temassızlık dolanmadan kaynaklanmasa bile, dediğim gibi kablo kırılıyor.

Kesin çözüm: Kulaklığın kablolarını çıkar. Yüksek bir yerden koltuğun üstünden falan 15 20 saniye aşağı sarkıt. Bizzat kendim çözdüm bu şekilde. Yapmadan önce elini 10 saniye yıka suyla. Bu arada her hafta yapmaya çalış tekrar elektrik yüzünden dolanacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı