Kulaklık mouse ve klavye seçimi

Roasa

Centipat
  • Kulaklık: ROG STRIX Fusion 300 vs Corsair Void Pro Wireless
  • Mouse: Rival 710 vs DeathAdder V2
  • Klavye: Zowie Celeritas V2
Almayı düşündüğüm ekipmanlar yukarıdaki gibi.

Corsair kulaklık, YouTube üzerindeki incelemelere baktığımda dışarıya çok fazla ses veriyor. Normalde bunu sorun etmem. Ama kulaklığın yorumlarına baktığımda şarj edememe gibi sorunlarla karşılaşanları gördüm. Kablolu olanı aldıktan sonra da bu kulaklığın benim için önemi kalmıyor. Şu an Fusion 300'e daha yakınım. Kablosu 3 metre olsa da...

Mouse olarak, araştırmalarım sonucu bu 2 mouse arasında kaldım. Ama tam bir fikrim yok hangisini seçeceğim konusunda. Bu arada mouse tutuş şeklim fingertip, right.

Bu klavyeyi seçmemin sebebi 0.2 ms olması, tuşlarının, oyunlarda hızlı bir deneyim sunması ve RGB'yi önemsemiyor olmam. Kırmızı benim için yeterli. Klavye ve mouse konusunda önceliğim hız.

Dolar 11 TL olmazsa (!) 1, 2 gün içinde almayı planlıyorum. Önerilerinize açığım.
Fusion 300 almamaya karar verdim. Ses kalitesi çok iyi. Fakat mikrofonu berbat.

Şu an Corsair Void Pro Wireless ve Logitech G533 Wireless arasındayım. G533'ün mikrofonu bana daha iyi geldi. Eğer oyunlardaki ses deneyimi de iyiyse almayı düşünüyorum. Eğer daha ucuz olup daha iyi olan kablolu kulaklık öneriniz varsa alabilirim.

Klavye önerisi istemiyorum. Zowie Celeritas V2 alacağım.
Mouse olarak hala bu ikisi arasındayım;
DeathAdder - Rival 710

Son düzenleme:
DeathAdder daha iyi bence. 710 benim hoşuma gitmiyor. Çirkin, bana göre ergonomik değil. Mouse olarak Razer DeathAdder alın bence. Kulaklık ise kablosuz alırsanız rahat olur, o yüzden Corsair diyorum.

DeathAdder daha iyi bence. 710 benim hoşuma gitmiyor. Çirkin, bana göre ergonomik değil. Mouse olarak Razer DeathAdder alın bence. Kulaklık ise kablosuz alırsanız rahat olur, o yüzden Corsair diyorum.
G533 de kablosuz. Birde aklımda Asus Rog Strix Wireless 7.1 var. İndirimde şu an diğerleriyle aynı fiyatta.

Kulaklık konusunda önceliğim oyunlardaki ses kalitesi. 2. önceliğim mikrofonu. Kulak çevreleyen türünde olsa iyi olur. Terleme yapması sorun değil, uzun kullanımda ağrı yapmasın yeterli. Wireless olması kolaylık sağlar. Ve tasarımına da önem verdiğim için bu 3 seçenek arasında kaldım. (Void Pro, G533, Rog Strix Wireless 7.1)

Bu arada mouse olarak DeathAdder V2 alıcam.

Rival 710 ve Void pro wireless önerim.
Void Pro şarjdayken de kullanılabiliyor mu? Ses kalitesi ve mikrofon kalitesi güzel geldi bana. Ve daha hafif bir kulaklık diğerlerine kıyasla. İlk başta Rival 710 almayı düşünüyordum fakat ağır diyenler var. Şu an hangi Mouse'u alırsam ona alışıcam. Uzun süredir kullanmıyorum çünkü.

Onu şarj olayını bilmiyorum. Bende kablolu Corsair void pro var. Ses kalitesi ve bassları iyidir. Ve kulakları rahatsız etmez rahattır kulaklık. Mouse konusunda ben ağır mouse seviyorum o yüzden tabiki rival 710 seçerdim.

Corsair Void Pro'nun Usb versiyonunu almaya karar verdim. Sebebi, wireless da çok sıkıntı yaşayan varmış. Şarj stresine girmek istemiyorum. Usb olanı daha ucuz aynı zamanda. Mikrofonunun daha kaliteli olduğu da söyleniyor, wireless olmadığı için. Umarım uzun kullanımda ağrı yapmıyordur.

@sekerr Ses ortalama bir seviyedeyken sesi dışarıya çok veriyor mu?

Ses Fulldeyken dışarıya ses veriyor. Ortalama da zaten çok az ses geliyor dışarıya. Yani o konuda iyi. Uzun kullanımda rahattır. 2 kulaklık daha kullandım kulaklarımı acıtıyordu onlar bu acıtmıyor. Hyperx Revolver ve Crative Sigma kullandım. Bide Logitech G230 kullanmıştım ama baya oldu satalı hatırlamıyorum onu.

Cevapların için teşekkürler. Bugün aşağıdakileri alacağım;

DeathAdder V2 (daha hafif ve daha hızlı)
Razer Goliathus 90x40
Zowie Celeritas V2
Corsair Void Pro USB

Bundan bir süre sonra konuyu birisi hortlatırsa deneyimlerimi paylaşabilirim 🙂

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı